Zelené trhy s potravinami v biokvalitě poprvé v Česku

Zelené trhy otevřely ve spolupráci s PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců ve středu 1. srpna na pražské Kampě své brány i stánky a nezavřou je po dobu dvou týdnů. Farmářské tržiště s výhradně českými biopotravinami nabízí kromě unikátního konceptu, vynikajících potravin a bistra s nabídkou jídel z místních surovin i bohatý doprovodný program. Každý den se od třetí hodiny odpolední můžou návštěvníci zaposlouchat do rytmů swingu, jazzu i dubu. Ve 20:30 pak začíná letní kino BIO Illusion – promítání medailonků ekologických farmářů. Nepřetržitě bude také otevřen dětský koutek v podobě zeleného stánku z ateliéru Ušito.

Po zastávkách v Pardubicích a Hradci Králové se stánky Zelených trhů na dva týdny přesunou na Malou Stranu do ulice Na Kampě. Trhy jsou vyjímečné nejen sortimentem, který se skládá výhradně z bioproduktů a jehož certifikované dodavatele vybírá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, ale zároveň svým architektonickým řešením. Studio edit! navrhlo stánky i tak, aby svým vzhledem oživily a urbanisticky doplnily místo, kde se trhy pořádají.„Je jen velmi málo kvalitních farmářských trhů, na kterých svým členům doporučujeme účast nebo je dokonce přímo zaštiťujeme. Řada organizátorů trhů v ČR bohužel stále ještě nepřijala odpovědnost za to, co se na trzích nabízí,  což je ale nezbytné. Koncept Zelených trhů, který je z mého úhlu pohledu velmi promyšlený a ucelený, navíc velmi důsledně pracuje se sortimentem a kvalitou nabízených produktů, které musí být v biokvalitě. Pořadatelé těchto trhů jsou profesionálové a vědí, že trhy nemají jen prodávat zboží, ale jsou důležité i pro vzdělávání zákazníků a navázání kontaktu mezi nimi a konkrétními farmáři,“ říká Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Každý den od 1. do 15. srpna si mohou návštěvníci koupit rozličné avšak vždy  vynikající kozí, ovčí či kravské sýry, skvělé vepřové, hovězí, kuřecí nebo třeba jehněčí maso, čerstvou zeleninu, víno,  pečivo nebo třeba koření, a to vše v kvalitě BIO! Konkrétní skladba ekologických produktů a zastoupení ekologických sedláků se bude den po dni měnit, takže se zákazníci rozhodně nebudou nudit a každý den budou moci objevovat něco nového! Po celou dobu trhů bude v provozu Zelené bistro, ve kterém bude vařit šéfkuchař Michal Hromas a kde mohou zájemci ochutnat jídlo připravené z prodávaných bioproduktů. Nedílnou součástí je i dětský koutek, miniatura „zeleného“ stánku od ateliéru Ušito.Na návštěvníky čeká i bohatý doprovodný program. Informace o něm budou postupně zveřejňovány na webech www.zelenetrhy.czwww.pro-bio.cz a na události na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 7 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: