Hudba Charlie Straight doprovodí pochodeň na hlavní olympijský stadion v Londýně

Českou brit-popovou kapelu Charlie Straight čeká křest ohněm. Vystoupí totiž už tento týden před britským publikem a navíc v době zahájení olympijských her 2012. Jako jedinou českou kapelu ji čeká prestižní koncert na akci Torch Relay Day v Highbury Fields a navíc dva koncerty v Českém olympijském domě. Skupina vycestuje reprezentovat Českou republiku díky zastupující společnosti ART INVEST Holding.

Už ve čtvrtek 26. července odletí Charlie Straight do Londýna, kde je jako jedinou českou ale anglicky zpívající kapelu čeká půlhodinový koncert před britským publikem. To je pro členy kapely výzva. „Těšíme se, jak vyzkoušíme naší muziku před lidmi, kteří mají angličtinu jako rodný jazyk a našim textům budou stoprocentně rozumět. Máme blízko k tamní hudební scéně a moc se těšíme,“ říká Albert Černý, frontman Charlie Straight. Koncert pořádá od 13.30 hodin radnice městské části Islington u příležitosti cesty olympijské pochodně na stadion. Třinecká kapela, kterou Velká Británie jako země motivuje, vystoupí na ostrovech vůbec poprvé po boku místních nadějných interpretů.

Charlie Straight a jejich raketový vzestup

Pro členy kapely Charlie Straight je to první příležitost, jak si vyzkoušet svůj anglický repertoár před rodilými mluvčími. Českou republiku reprezentovali hudebníci také v polské Wroclawi v rámci mistrovství Evropy ve fotbale. „S Charlie Straight spolupracujeme teprve od letošního února, ale už se nám podařilo, aby hráli na dvou nejprestižnějších sportovních a společenských událostech letošního roku – fotbalovém EURU a olympiádě. Je o ně zájem a jsem rád, že se nám je podařilo do Londýna dostat. Je to přesně ten typ kapely, která zaujme i v zahraničí. Troufám si tvrdit, že je to jen začátek,“ komentuje spolupráci s kapelou Pavel Zíka, majitel zastupující agentury ART INVEST Holding.

O Charlie Straight se zajímá už i tamní tisk. Britský Guardian v čele s novinářem Andrew Khanem zařadil nedávno Charlie Straight mezi deset interpretů, které by posluchač v evropské produkci neměl minout. „Charlie Straight z České republiky dělají veselý, harmonický brit-pop, v němž sama Británie už dávno nevyniká,“ napsal Andrew Khan. Také dodal, že Charlie Straight jsou mnohem roztomilejší než The Kooks a jejich „příšerní bratři“. Navíc si je dokáže představit na vždy vyprodaném kultovním festivalu Glastonbury.

Kapelu čekají v Londýně ještě dva koncerty v Českém olympijském domě 27. července od 16.15 hodin a 28. července od 18.00 hodin po boku dalších českých skupin. Charlie Straight společně hrají od roku 2006. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, akordeon, kytara, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Získali ceny Anděl i ceny MTV. Poslední album skupiny vyšlo letos v březnu pod názvem Someone With a Slow Heartbeat.Hledali jste:
charlie straight (30)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 4 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: