Špindlerovská bobová dráha slaví patnáctiny

Nejnavštěvovanější letní atrakce Špindlerova  Mlýna, 1,4 km dlouhá bobová dráha bude 7. srpna 2012 slavit. Bude to právě 15 let od chvíle, kdy byla s velkou slávou, za  přítomnosti čelných představitelů státu i regionu, slavnostně otevřena  veřejnosti, po předchozím měsíčním zkušebním provozu.Včetně obslužné budovy byla postavena v rekordním čase výstavby tří měsíců,  jako vůbec první projekt tohoto druhu nejenom v ČR, ale i v prostoru  střední Evropy. Přes tehdejší obrovské záplavy, které dokonce 2x naprosto  odplavily a zničily stavebně připravenou trasu bobové dráhy, se výstavbu  podařilo dokončit v plánovaném termínu.

U příležitosti patnáctého výročí otevření provozu připravila společnost  První bobová a.s. pro návštěvníky bobové dráhy zajímavé překvapení. Čtrnáct  dní před výročním datem, tedy v období 24.07. - 07.08.2012, bude každý den  vylosován návštěvník, který si na bobové dráze nejenom prima zajezdí, ale  ještě si odnese finanční odměnu až 5000 Kč a volné VIP jízdy v hodnotě  dalších až 900 Kč. A 24.07.2012 je právě již v úterý. Podrobnosti k soutěži  každý nalezne na http://www.bobovka.cz

Špindlerovská dráha patří  podle německého výrobce mezi tři jeho nejatraktivnější projekty z celkově  450 realizací na celém světě. Je to nejenom díky 22 zatáčkám, třem tunelům  a pěti jumpům – terénním zlomům v trase dráhy, ale též v možnosti  samostatné jízdy dětí. Pouze ti nejmenší musí mít dospělý doprovod na  dvoumístném bobu. Díky své atraktivitě je nejnavštěvovanější bobovou dráhou  v ČR.

Návštěvníkům je zde ale k dispozici i nejdelší lanové centrum v Krkonoších  MonkeyPark, s 32 překážkami, bufet s velkou přírodní terasou a bezplatný  lanový parčík pro děti. Společnost První bobová a.s. v roce 2004 postavila té špindlerovské neméně  krásnou sestřičku. Bobová dráha Harrachov je 1 km dlouhá a celá její trasa  vede lesem. Má 17 zatáček, dvě nadzemní křížení a v dolní části krásné  horské jezírko. I u bobové dráhy Harrachov je oblíbené lanové centrum  MonkeyPark, bezplatný lanový parčík pro děti a vodní vantroky na potůčku  pro děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 5 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: