Veronika Žilková s Troškou jako v pohádce

Herečka Veronika Žilková říká o natáčení snímku Babovřesky:„S Troškou  jsem se cítila jako v pohádce“.

Veroniko, za sebou máte natáčení komedie Babovřesky, aneb z dopisu venkovské drbny. Jaké jsou Vaše pocity?
Krásné. Jižní Čechy prakticky neznám. Prázdniny jsem většinou trávila na  Moravě nebo v Orlických horách. Jižní Čechy jsou krásný kraj a když je  Vaším průvodcem Zdeněk Troška osobně, máte pocit, že jste v jeho pohádce. Vzal mě jednou večer na procházku a já jsem měla pocit, že to všechno má  předem domluvené. Říkal: podívej tamhle se pase jelen a pásl se… a tady v  potoce jsou kachničky a přes lávku jde kocour Mikeš… Všechno tam bylo.  Dobří lidé otvírali okýnka a srdečně ho zdravili. Fakt jako v pohádce.

Proč jste přijala roli v komedii Zdeňka Trošky?Po roce vážných rolí v divadle jsem zatoužila po komedii s profesionálem.  Jeho filmy, ať se to líbí kritikům nebo ne, jsou českými diváky  navštěvované. Proč se nepodílet na něčem, co se lidem líbí.

Už jste do médií prohlásila, že zatímco někteří kolegové by v takové  komedii asi roli nepřijali, pro Vás to byla čest. Myslíte si, že „dostatečně nepoznali“ pohodovou spolupráci s režisérem Troškou a jeho štábem. A že kdyby ji poznali, hovořili by jinak?
Určitě! Zdenek ví, co chce a má jasnou představu o tom, jak toho docílit.  Buď na to přistoupíte, nebo ne. Já jsem přistoupila a ráda. A ta velká  pohoda a skvělý profesionální štáb je už jen nadstavba celé práce.

Máte nějaký humorný či zajímavý zážitek přímo z natáčení na place či mimo  natáčení, ale z práce pro Babovřesky?
Pro mě bylo zjevením- manželský pár Plekanec-Vondráčková. Tak krásné,  skromné a mladé VIP rodiče je radost v šest ráno v Babovřeskách potkat.

Jaká je Vaše role „paní starostové“?
Je to typ „paničky“ , který ve vesnicích i městech také žije. Vzhledově  Ivanka Trumpová z Babovřesk. Taková Lady Gaga ze vsi.

Jaká byla spolupráce s Pavlem Kikinčukem, Vaším filmovým manželem?
S Pavlem jsme dobří kolegové z Činoherního klubu. Chvilku se podílel i na  natáčení Tele tele, kam jsem ho přivedla, když Josef Carda musel být přeobsazen. Je to výborný člověk i herec.

Myslíte si, že Babovřesky se mohou stát opravdu „komedií století“, tak jako  se do podvědomí diváků zapsala trilogie Slunce, seno?
Netuším. Myslím, že Helenka Růžičková je nenahraditelná.

Co Vás čeká nyní dál v létě, pracovního, případně soukromého?
Sem tam natáčení nových projektů a hodně času věnovaného rodině. Dlužím jim  to.

Máte nějaké „životní motto“, kterým se řídíte?
Jsme tady jen na chvilku!!!

Rozhovor připravili: René Kekely a Dana Voláková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 14 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: