Krmení pro psy

Krmení psů není zrovna triviální záležitostí, což potvrdí naprostá většina veterinářů i majitelů psů. Samozřejmě je možné krmení pro psy příliš neřešit a dávat psovi například levné granule nebo zbytky od stolu. Z pohledu zdraví Vašeho psa je tato možnost, ale tou nejhorším způsobem krmení Vašeho psa. Lidská strava totiž obsahuje obvykle nadměrné množství soli a jiného koření, které trávení psů příliš nesvědčí. Nejlepším způsobem krmení je vařená strava a především granule pro psy. Výběrové granule pro psy totiž splňují ty nejnáročnější veterinární požadavky a nabízejí Vašemu psovi ideální složení a energetickou hodnotu stravy.

Každý výrobce granulí pro psy si je vědom, že pes je masožravec, proto jsou krmiva rozdělena obvykle podle množství živočišných tuků, které jsou pro psa daleko prospěšnější a výživnější než tuky rostlinné. Není ale důležité celkové množství živočišných tuků a proteinů, ale především kvalita vstupních surovin, ze kterých jsou granule pro psy vyráběny. Výrobci tak rozdělují granule pro psy podle kvality a množství vstupních surovin na krmiva standardní, prémiová a superprémiová. Nejkvalitnější jsou granule pro psy patřící mezi superprémiová krmiva, která obsahují kontrolované zpracované kvalitní maso.

Kvalitní granule pro psy jsou vyvinuty mnoha veterináři a odborníky na výživu tak, aby maximálně šetřily organismus Vašeho psa a poskytly mu účinnou ochranu proti negativnímu působení vnějších vlivů. Správné krmení psa je ale spojeno především se správným dávkováním, které je uvedeno na obalu každého balení granulí, ale je vhodné tuto dávku ještě upravit podle kondice a věku Vašeho psa. V případě nadváhy Vašeho psa, nabízí výrobci granule pro psy s nadváhou, které jsou označovány jako dietní. Obvyklou příčinou nadváhy ale nejsou granule, ale nedostatek pohybu. Každopádně je třeba trvale dbát u psa na jeho výživu. Krmit kvalitním krmivem pro psy, nepřekrmovat a zajistit dostatečnou pohybovou aktivitu Vašeho mazlíčka.Hledali jste:
pes domácí (11)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 2 ?
Please leave these two fields as-is: