Francie – země s vlastním životním stylem

Paříž Dior

Šestitýdenní dovolenou považují za nezcizitelné právo. Večeří několik chodů a vychutnávají si pokrmy tak, že se společné rodinné jídlo může protáhnout hodiny. O kom je řeč? No přece o Francouzích!

Namítnete-li, že vám se o takovém životním stylu může jen zdát, protože vás denně provází stres a váš šéf se vždy kroutí, když ho s předstihem a zdvořile žádáte o týden volna. Tak právě proto neváhejte a nechte svého vedoucího s chutí svíjet, protože i on má nárok na dovolenou stejně jako vy. Pokud nevíte, jak s několika dny volna naložit, stačí vyrazit do nejbližší cestovní kanceláře. Tam vám jistě pracovníci rádi předloží širokou škálu nápadů, jak se zákonným pracovním volnem naložit. Můžete si být stoprocentně jistí, že mezi nimi bude řada nabídek se společným jmenovatelem – poznávací zájezdy Francie. Tak proč byste nemohli vyrazit poznat právě zemi s neopakovatelným životním stylem. Začít můžete rovnou v hlavním městě, Paříži.

Ulice Paříže, města lásky, módy, muzeí a památek i kaváren, brázdily kroky Françoise Villona, patřily postavám románů Victora Huga stejně jako jemu. Jsou spojena s bouřlivým životem prokletého básníka Paula Verlaina a mnoha dalších umělců. Učarovala i řadě Čechů, ke kterým patřili třeba malíři František Kupka nebo Alfons Mucha.

Sacré-Coeur

Paříž dnešních dnů má své neopakovatelné kouzlo, přestože atmosféra večerního Montmartre s impozantní bazilikou Sacré-Coeur nebo náměstí Pigalle s proslulým Moulin Rouge je prosycena minulým a předminulým stoletím. Sem směřují kroky většiny účastníků poznávacích zájezdů do Paříže, což na bulváru Clichy dokazuje každovečerní střídání autobusů s espézetkami z celé Evropy. Symbolem moderní Paříže je bezesporu čtvrť La Défense. Přestože byste čekali mezi supermoderními budovami obchodních společností hukot velkoměsta, bývají výpravy, které sem zavítají v rámci poznávacího zájezdu do Francie, při návštěvě této části metropole překvapeny až neuvěřitelným klidem. Široké prostranství mezi výškovými stavbami je určeno chodcům, doprava je svedena do podzemí. Velmi příjemně zde působí i sochařská výzdoba.

Paříž - Champs Elysées

Program žádného poznávacího zájezdu do Paříže nevynechá ani čas na procházku po Champs Elysées. Zde kromě proslulých obchodů světových módních značek jako jsou Louis Vuitton nebo Chanel, které ocení zejména ženy, zaplesá i srdce nejednoho muže. Své místo zde mají totiž i autosalony známých francouzských výrobců.

Autosalon Peugeot Paříž

Rozhodně se nevyplatí značky Peugeot, Renault či Citroën minout bez povšimnutí. Nejen, že některé exponáty dokládají stoletou historii výroby automobilů, ale nabízí i pohled do budoucna. Prototypy vozidel budoucnosti leze téměř osahat. Znalí průvodci cestovních kanceláří turisty na tuto možnost také zpravidla upozorňují.

Chcete-li se inspirovat životem Francouzů a získat řadu zážitků, neváhejte a hledejte v katalogu vaší oblíbené cestovní kanceláře pod heslem poznávací zájezdy Francie. Komentovanou prohlídku Paříže zde určitě najdete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 9 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: