Proteinová dieta zaručí zhubnutí bez jo-jo efektu

Odhodlání zhubnout má mnoho z nás. Ovšem bohužel u nemalé části původně pevně rozhodnutých předsevzetí  postupně slábnou. Po nějakém čase, kdy displej osobní váhy ukazuje stále stejná čísla, je čím dál těžší odolat lákavým pochoutkám. V tuto chvíli je vhodné se zeptat, zda jste zvolili ten nejúčinnější způsob hubnutí, tu nejvhodnější dietu. V případě, že se moříte hlady a zároveň závidíte kolegům z práce chutné obědy, můžete si být téměř jisti, že se vám ideální váhy podaří dosáhnout jen stěží. Netřeba ale věšet hlavu. Pro redukci váhy existuje unikátní program – tzv. proteinová dieta.

Redukci tuku zajistí proteinová dieta

Hubnutí s proteinovou dietou je doopravdy snadné. Tělo dostává vysoce kvalitní proteiny, tedy bílkoviny, které jsou spolu se sacharidy a tuky zdrojem naší energie. Proteinová dieta počítá s nulovým příjmem sacharidů a tuků, přičemž zvýšená konzumace bílkovin zabrání spalování svalové hmoty. Primárním „palivem“ pro vaše tělo se pak stává váš nenáviděný tuk.

V první fázi diety díky konzumaci pěti proteinových jídel denně a dodržování pitného režimu hubnete bez pocitu hladu rychlostí šest až devět kilogramů za měsíc. A při tom je skvělé, že se nemusíte vzdát ani pracovních obědů, jen je třeba z menu vybrat zeleninová jídla. Aby úbytek tělesné hmotnosti byl  bez jo-jo efektu, je třeba v další fázi diety nahradit dvě proteinová jídla „normálními“ pokrmy.   Pro stálé udržení snížené hmotnosti je důležitý pohyb, dodržování racionálního jídelníčku s jedním proteinovým jídlem denně.

Proteinová dieta – otázky zodpoví poradce

Přestože hubnutí s proteinovou dietou je účinné, vaše odhodlání zhubnout může rozvrátit řada faktorů. Proto je vhodné kontaktovat výživového poradce. Jeho individuální přístup pomůže nastolit vhodné stravovací návyky i sestavit vhodný jídelníček. Svého specialistu na výživu dokonce můžete kontaktovat on-line.

 

2 Responses to Proteinová dieta zaručí zhubnutí bez jo-jo efektu

  1. Určitě je lepší proteinová dieta, jak konzumace pečiva a jiných sacharidů. Vše samozřejmě s mírou. Základem je vždy zdravá strava.

  2. Hubnutí s proteinovou dietou se může zdát snadné, ale otázka je, zda je opravdu i zdravé. V mnohém připomíná Atkinsovu dietu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 5 + 14 ?
Please leave these two fields as-is: