Češi ve snech nejčastěji někoho hledají a oddávají se sexu

Češi ve svých snech, které představují nedílnou součást našich životů, převážně někoho hledají nebo se milují.  Nejméně se pak ve snech domácí populace objevuje voda a oheň.

Téměř dvě  třetiny domácí populace si pak své sny pamatují, a to zejména ty příjemné.  Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, podle jehož zjištění  více jak polovině veřejnosti se zdálo o situaci, která se jim později skutečně stala. Většina veřejnosti pak považuje sny za důležité a více jak  třetina veřejnosti se zajímá o jejich výklad.

Se strachem ze snů pak usíná  více jak pět procent Čechů. Třetina veřejnosti rovněž uvádí, že se jim  jejich sny často opakují. Téměř dvě třetiny lidí dotázaných v průzkumu si nějaký ze svých snů, které se jim  v průběhu noci zdály, pamatuje.

Ve snech občas létáme i vyhráváme   
Nejčastěji se respondentům (12,6%) zdá o situaci, kdy někoho hledají. Sny,  ve kterých se daná osoba s někým miluje, se pak převážně zdají 11,9%  dotázaných. Sny, ve kterých dotázaní prožívají pocit štěstí, převládají u  9,1% respondentů.

Létání je často ústředním motivem snů u 8,2% respondentů.  Pocit strachu nejčastěji v době snění převládá u 7,9% dotázaných. Pro 7,7%  dotázaných je jejich nečastějším motivem snění útěk. S 2,8% následuje obsah  snu, ve kterém
je dotyčný zkoušen ve škole a nic neumí. Tento druh snů je  typickým studentským snem. Výhra v loterii se nejčastěji objevuje ve snech 1,2% respondentů.

Časté opakování stejného snu pozoruje v souhrnu 36,2% dotázaných. Více jak polovině respondentů se zdálo o situaci, která se později  skutečně stala. Do jaké míry se skutečně jedná o vidění budoucnosti, nebo  jde o pouhý pocit déja vu, nelze z tohoto průzkumu určit, nicméně lze toto zjištění považovat za zajímavé. K významu snů  jako možného prostředku například pro věštbu budoucnosti se skepticky staví  i odborná veřejnost. Nicméně i tak existuje řada metod, včetně vědeckých,  jak sny vykládat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 10 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: