Aktivní rodiče se setkají o víkendu v Brně

Tento víkend Brno hostí konferenci Aktivní rodičovství, která se letos koná již potřetí. Podle organizátorů se zájem o konferenci z řad veřejnosti rok od roku zvyšuje. Na druhý ročník zavítalo téměř tři sta účastníků, tento bude zřejmě ještě úspěšnější.

K úspěchu konference bezesporu přispěje výběr přednášejících. Z Velké Británie přijede Tom Hodgkinson, autor knih Líný rodič, Jak být líný a Jak být volný, aby se osobně podělil o nápady a rady, jak být líným rodičem. Další zajímavou osobností, která je českému publiku velmi známá, je herec Jaroslav Dušek. Tentokrát se představí v odlišné roli. Jeho improvizované povídání otevře nové pohledy na výchovu.

Ve stínu celebrit však nelze zapomínat na řadu dalších lektorek, které nastolí mnohá zajímavá témata zahrnující škálu oblastí od zdravotnické problematiky, přes psychologii, pedagogiku až po gendrové otázky.

„Konference vznikla hlavně z potřeby mít možnost potkat se nad různými alternativami ve výchově a rodičovství nejen v online prostoru, kde se tato témata propírají dnes a denně. Šlo tedy o setkání lidí, kteří hledají jak jinak přistupovat k těhotenství, porodu a výchově,“ vysvětlila široký záběr Zora Javorská, spoluorganizátorka konference Aktivní rodičovství a Koordinátorka kampaně Ženy a životní prostředí ze společnosti NESEHNUTÍ Brno. Zároveň uvedla, že nápad na uspořádání takového setkání a vytvoření prostoru pro širokou diskuzi našli pořadatelé za hranicemi. „Naší velkou inspirací byla konference Prirodzene rodicovstvi, kterou pořádala ekologická organizace Zivica a která se nyní spojila s festivalem Dych Země,“ uvedla Zora Javorská.

Doprovodný program konference Aktivní rodičovství začíná právě dnes. Hlavní část je naplánována na sobotu 15. října 2011. Ačkoliv letošní ročník ještě neskončil, organizátorky se již nyní zamýšlí nad budoucností a sbírají inspiraci. Pro příští roky slibují témata, která se budou stále více věnovat výchově a ženství jako takovému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 9 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: