Čekají nás retro Vánoce

V regálech obchodních domů vystřídaly školní potřeby hřbitovní svíčky na dušičky. Přípravy na listopadový svátek, kdy uctíváme památku zesnulých, jsou neklamným znamením, že zimní měsíce brzy přijdou. A s nimi Vánoce. Na ty se obchodníci již připravují. Letošním hlavním trendem bude zřejmě retro.

„Jedním z hlavních vánočních trendů pro rok 2011 je trend barevných retro návratů. Vánoční ozdoby, například oblíbené vánoční koule, se letos více než v minulých letech vracejí k veselé, až cirkusové barevnosti. Mezi mixem výrazných, křiklavých barev dominuje červená a modrá, pestré je i povrchové zpracování vánočních ozdob – od lesklých koulí se zrcadlovými efekty přes tajemnější mat až po hrubé pískování,“ uvedla Martina Wolf z internetového obchodu eDekor.cz.

Podle ní se však vedle vánočních koulí se ve stylu 50. a 60.let objeví i hravé a veselé tvary: prolamované koule, figurky či jedovaté muchomůrky, které budou pro mnoho z nás návratem do vánočních časů dětství. Vedle obvyklých závěsných vánočních ozdob se letos znovuobjeví také ozdoby s klipovými úchytkami, rovněž vzpomínka na polovinu minulého století.

Z 50.let na letošní Vánoce dorazí oblíbené figurky ptáčků: vánočně zadumané bílé sovy sněžné, ptáčci v roztomilých vánočních čepičkách nebo pestrobarevní exotičtí ptáčci s ocáskem z peří.

 Vánoční stromeček se začal zabydlovat v českých domácnostech někdy před 200 lety, počátkem 19.století. Jeho zdobení prošlo za ta léta samozřejmě mnoha proměnami a stejně jako v oblasti módy i tady nás ovlivňují aktuální trendy.Hledali jste:
vánoční trendy 2011 (46), vánoce 2011 trendy (38), retro vánoce (30), trendy vánoce 2011 (17), trendy vánoc 2011 (16)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 3 + 2 ?
Please leave these two fields as-is: