SMS lepší než vzkaz v žákovské

První školy se připojily do nového projektu Školní InfoKanál společnosti INFOKANÁL s.r.o., který nabízí základním, mateřským i středním školám zrychlit a zefektivnit komunikaci s rodiči a žáky. Od informací o prospěchu, či chování až po varování.

„Rodiče se pomocí textových zpráv mohou včas dozvídat o školních akcích, třídních schůzkách či dojezdech do cíle svých dětí v případě výletů, kurzů nebo škol v přírodě. V neposlední řadě ovšem mohou být varováni před různými nebezpečími, která na jejich děti číhají,“ vysvětlila Jana Mertová, ředitelka společnosti, která projekt SMS do škol dodává. Společnost INFOKANÁL má s rozesíláním informačních SMS zpráv mnohaleté zkušenosti. Už 8 let totiž poskytuje tuto službu městům a obcím v celé České republice, které pak snáze informují své občany.

Projekt SMS do škol byl představen školám během prázdnin letošního roku. Využívat ho mohou školy všech kategorií. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Od začátku školního roku se ho rozhodli využívat hned na několika školách, například na Základní škole Kolovraty v Praze, Základní škole Nová Ves pod Pleší, Obchodní akademii a Vyšší odborné škole ve Valašském Meziříčí, Základní  škole Josefa Gočára v Hradci Králové či Mateřské škole Mašinka v Lysé nad Labem.

První rodiče, kteří dostávali esemesky o aktuálním dění ve škole jsou rodiče žáků pražské Základní školy v Kolovratech. Pedagogický sbor si oblíbil kromě tradičních informačních esemesek také možnost využívat ankety mezi rodiči. „Je to vynikající pomocník, když potřebujeme rychle řešit situaci a znát názory rodičů,“ je nadšený ředitel školy Mgr. Pavel Bednář a dodává: „SMS zprávy pro rodiče jsou efektivnější nežli psaní do deníčků, žákovských knížek či lepení papírků a čekání, zda a jestli vůbec to děti nezapomenou doma ukázat.“

Počáteční nedůvěru k obsluze systému mezi některými školami rozptýlil INFOKANÁL s.r.o. zavedením tzv. modulu mobilního odesílatele. Ten nenutí pedagogy přemýšlet nad tím, odkud se pro odeslání SMS zpráv rodičům připojí k internetu, kde najdou internetovou kavárnu na cestách či komu zavolají do školy, aby poslal esemesku z počítače. Vše totiž mohou snadno ovládat z mobilního telefonu a pomocí jedné esemesky obešlou všechny rodiče například se sdělením, že dojeli v pořádku do místa.

Rodičům se nápad líbí

Eva, která má své dvě děti ve 4. a 1. třídě nápad rozesílání SMS zpráv oceňuje: „O projektu jsem se dozvěděla na sdružení rodičů a hned se mi myšlenka zalíbila. V minulosti se totiž stávaly situace, kdy by mi esemeska hodně pomohla. Třeba když jedou děti na lyžařský výcvik, chtěla bych vědět, zda dojely v pořádku. Nebo připomínka toho, že jsem zapomněla na nějakou platbu vůči škole je také velmi užitečná.“

Reakce rodičů jsou veskrze pozitivní a bez výjimky označili nápad za vynikající. „Telefon nosíme téměř stále u sebe. Byl by to rychlý a spolehlivý zdroj informací. Není možné se spoléhat pouze na to, co nám řekne dcera,“ komentoval se zaujetím otec osmileté Daniely Jiří Jirásek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 6 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: