I líný rodič přijede na Aktivní rodičovství

Být aktivními rodiči si přeje většina matek a otců. Mnohdy jim chybí nápady, síla i čas. Jak na to být aktivním rodičem poradí třetí ročník veřejné konference Aktivní rodičovství.

„15. října proběhne v Brně III. ročník konference Aktivní rodičovství. Již tradiční akce letos přináší hosty jako Tom Hodgkinson, Jaroslav Dušek, či Helena Máslová, kteří hledají alternativy k rodičovským přístupům a také témata mapující život ženy, mateřství ale i psychický vývoj nenarozených dětí,“ zve za pořadatele Kateřina Hájková Klíčová z Unie porodních asistentek.

Brno se tak stává po úspěšném festivalu Světový týden respektu k porodu místem setkávání rodičů, kteří hledají vlastní cesty při naplňování své rodičovské role.

Hlavní body konference shrnuje jedna z organizátorek konference Zora Javorská: „Hlavním hostem letošního ročníku je britský spisovatel Tom Hodgkinson, který na konferenci představí svůj koncept líného rodičovství, velký zájem je i o přednášku herce Jaroslava Duška Výchova bez výchovy a velká očekávání vzbuzuje i přednáška slovenského psychologa Patrika Bálinta Mužský svět během těhotenství, porodu a rodičovství.”

Letos bude také ke slyšení přednáška lékařky Heleny Máslové Žena v jednadvacátém století. „Návštěvníci se mohou těšit i na tlumočený příspěvek americké Naomi Aldort  Výchova zodpovědných dětí neautoritativním způsobem,” uvedla Lucie Harnošová, jedna z dalších organizátorek.

Během celého dne bude k dispozici stánek Unie porodních asistentek s poradnou. Kateřina Hájková Klíčová, výkonná ředitelka UNIPy dodává: „během konference se budou moci připojit návštěvníci a návštěvnice konference k výzvě Podpora porodní asistentky Ivany Königsmarkové a diskutovat o situaci v českém porodnictví.“

Třetí ročník konference Aktivní rodičovství zahájí již v pátek koncert skupiny Yellow Sisters, který proběhne v sále Kavárny Trojka na Dominikánské ulici. Celou sobotu 15.10. konferenci opět hostí Fakulta sociálních studií na Joštové 10, jejíž velkorysé prostory umožní paralelní program ve dvou sálech a zázemí pro rodiny s dětmi, včetně dětského koutku. K doprovodnému programu bude patřit i autogramiáda Toma Hodgkinsona, autora bestseleru Líný rodič, která proběhne 14. října 2011 od 15 hodin v knihkupectví Barvič a Novotný na ulici Česká 13 v Brně.

 

Součástí konference bude i oslava 10 výročí české asociace dul.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: