Skutečně se dá hmyz jíst?

Vyhrajte kuchařskou knihu „Kuchyně hmyzem zpestřená“!

Vyhrajte v nové soutěži portálu o životním prostředí EnviWeb.cz! Připravena je pro vás opravdu nevšední výhra – kuchařská kniha „Kuchyně hmyzem zpestřená“, plná nevšedních receptů a humoru.

To víte, že ano! Osmažený, jako bramborové lupínky, nebo třeba v těstíčku… Zabývá se tím celý jeden obor, Entomofágie. Podle odborníků obsahuje hmyz vysoký podíl bílkovin, nenasycených mastných kyselin a dalších důležitých látek (více o výživových hodnotách hmyzu). V Evropě patří hmyzí gurmáni mezi výjimky, např. v Mexiku je ovšem hmyz po hovězím a fazolích třetím národním jídlem.

Povedený dárek
Že vás ani dobré výživové hodnoty hmyzu nepřesvědčily ke změně vlastního jídelníčku? A co takhle věnovat kuchařku jako dárek svým přátelům? Vedle receptů obsahuje kniha i obrazovou přílohu a spoustu vtipů. Jako nevšední dárek je tak přímo ideální!
Více naleznete zde: http://www.enviweb.cz/clanek/dalsi/88094/vyhrajte-originalni-kucharku-hmyz-na-taliri
enviweb.cz

O pořadateli soutěže
EnviWeb.cz se systematicky věnuje všem aspektům životního prostředí a jedná se tak o jeden z největších tematicky zaměřených zpravodajských a informačních portálů u nás. Z témat, která zde najdete, uveďme například: voda, ovzduší, odpady, příroda, zemědělství, energie, geologie a mnoho dalších.Hledali jste:
hmyz (19)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 12 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: