Přijeďte na poslední pohádkovou neděli do Dětenic

Rytířské turnaje, které se těšily velké oblibě a vzbudily velký rozruch, sice již skončily, ale příští rok o prázdninách se jistě vrátí. V září jsou v Dětenicích pro děti připraveny „pohádkové neděle“, kde si mohou zasoutěžit. Využijte babího léta a vyjeďte s dětmi na výlet.

Vidět rytíře a přenést se do dob dávno minulých měli možnost návštěvníci Dětenic o prázdninách. Jezdci v brnění, koně v historické výstroji a souboje na život a na smrt o čest, slávu či ruku své vyvolené – to vše publikum hltalo očima. Bitky, meče a kordy, napětí i vzrušení – takovou atmosféru na vlastní kůži často nezažijete. Z pódia hosté pozorovali souboje pěších i jízdních bojovníků, dravce či tanečnice a zejména malí účastníci měli velmi dobrý výhled.

„Tribuna je postavena pro 450 osob, aby i v případě nepříznivého počasí mohli návštěvníci pohodlně sledovat rytířské souboje. Pro velký ohlas diváků se budou rytířské turnaje konat i příští rok,“ uvedl Petr Jindrák, ředitel Zámeckého resortu Dětenice.

Paprsky babího léta lákají ven a to je to pravé pro rodinný výlet

Zajeďte se podívat do Dětenic na poslední pohádkovou neděli 25. září 2011. Vaše ratolesti si v zámeckém parku zasoutěží s vodníkem, Sněhurkou, trpaslíkem či Karkulkou a jistě si domů odnesou medaili, diplom, malý dárek a nezapomenutelné zážitky. Poslední pohádková neděle v parku se koná od desíti do šestnácti hodin a za nepříznivého počasí se soutěže s pohádkovými bytostmi přesunou do konírny.

Pokud vyrazíte na zámek v sobotu, budou nejen děti nadšeny strašidelnou prohlídkou. V doprovodu čarodějnice prozkoumáte dětenický zámek a sem tam na vás vybafne ježibaba, přiletí upíři, vyděsí vás čerti či jiná strašidla. Nechat se vylekat na zámku můžete každou sobotu od deseti do sedmnácti hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 7 + 12 ?
Please leave these two fields as-is: