Gigantická zvířata se stěhují do Mostu

Od 27. září se můžete v rámci unikátní výstavy GIGANTI – doba ledová, postavit tváří v tvář čtyřmetrovému mamutovi nebo si zblízka prohlédnout obřího pásovce. Po úspěchu, který byl zaznamenán u návštěvníků v Bogotě, v Praze či v Plzni, se čtyři nejimpozantnější kusy přesouvají do Mostu.

„Vědci se spojili s umělci a modeláři a připravili unikátní expozici modelů zvířat z doby ledové v životní velikosti. Všechny modely vynikají překvapivě reálným zpracováním a poučným charakterem, neboť jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn nebo naopak nešetrným přístupem člověka. Výstava zaujme nejen mamutem a šavlozubým tygrem, ale třeba i severoamerickým medvědem Arctodem útočícím na vyděšené indiány,“ zve na výstavu Pavla Lukavská z obchodního centra v Mostě.

Něco pro školáky

Každý z modelů zvířat je zasazen do scenérie imitující jeho tehdejší životní prostředí. Pro zvídavé návštěvníky připravili autoři výstavy několik doplňujících textů o době ledové a o tom jak modely vznikají. Všechny tyto texty jsou volně ke stažení na webových stránkách výstavywww.giganti.cz pod odkazem pro školy na hlavní straně.

Výstava v Central Most potrvá od 27.9. – 20.11.2011.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 11 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: