Nechcete-li žít na schodech, uvažujte o bungalovu

Postavení rodinného domu tak říkajíc na zelené louce, tedy na nezastavěné zemi, skýtá jedinečnou možnost vybudovat svůj nový domov přesně podle svých představ. Jestliže vás neláká představa neustálého pobíhání po schodech mezi ložnicí a obývacím pokojem, z dětského pokoje do kuchyně a stále dokola, pak je ideálním řešením pro vaše bydlení bungalov. Život bez schodiště ocení také lidé s hendikepem či ti dříve narození. Začít je třeba ale už od projektu.

„Projekt rodinného domu připravený dle vašich požadavků tak zohledňuje nejen přání na vzhled celé budovy a počtu pokojů, nýbrž i zprostředkovává přehledné schéma rozvržení jednotlivých pokojů a místností. V plánu jsou detailně zaneseny veškeré proporce a rozměry včetně přesného umístění stavby v rámci pozemku, pročež je výchozím materiálem pro celou stavbu,“ sdělil Miroslav Stříška za server projektyrodinnychdomu.com.

Projekty rodinných domů pochopitelně nemohou vzniknout pouze u stolu. Nutností je technický průzkum celého pozemku, k němuž patří průzkumy inženýrských sítí a možnosti jejich napojení, popsání polohy pro stavbu, čili výškopisné a polohopisné zaměření staveniště. Projekt tak vychází z již daného pozemku, u kterého je zaručena možnost jeho zastavění. K projektování patří taktéž poradenství ve stavebnictví, ve výběru optimální použité technologie atd.

Aktuální trendy bydlení – bungalovy

Přestože při pomyšlení na rodinný dům vyvstane na mysli každému ledacos, představa většinou nabývá podoby typického cihlového domu. Alternativním řešení jsou bungalovy, čili zpravidla jednopodlažní budovy, pravidelného půdorysu, s plným zařízením. Možností takových bungalovů je hned celá řada. Projekt bungalovu, může být koncipován jako roubená dřevostavba, stavba hrázděná nebo také může nabývat takzvaného sendvičového typu. Toto označení nese budova se skeletovou konstrukcí sestávající z dřevěných rámů.

Kvalitní projekt si žádá kvalitní projektanty

Jelikož projekt bungalovu není ledajakým dokumentem, ale stěžejním základem pro celou stavbu, je zapotřebí pro jeho přípravu volit takovou společnost, jež  má ve svých řadách nebo spolupracuje s renomovanými architekty a zkušenými specialisty. Jedině takto se nebudete muset obávat případných nesrovnalostí, které by se mohly vyskytnout při budování na základě chybného projektu.

One Response to Nechcete-li žít na schodech, uvažujte o bungalovu

  1. Noo tak to by se mi líbilo. Žádný obrovský nepřirozený barák, ale nějaký takový malý domeček. Tam mít nějakou takovou krásnou ložnici, obýváček, kuchyňku, no jééjé to by se mi líbilo :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: