Nechte si zdarma poradit, jak zhubnout

Česká republika zažívá expanzi dietetických center. Stále častěji vznikají i v malých městech. Není se čemu divit. Jednak žijeme v době, kdy normální váhu má jen 42 procent dospělých Češek a Čechů, dalších 35 procent Čechů se potýká s nadváhou a 23 procent s obezitou. Za další dietetická centra poskytují poradenství ve výživě zdarma. A na to Češi a Slováci dobře slyší. Majitelé dietetetických center potvrzují, že lidé mají o jejich služby zájem.

 „Nejedná se o žádnou drastickou dietu ani užívání zázračných pilulek. Naopak, naši klienti se učí vyváženému stravování a často dokonce jedí ve větším množství, než byli zvyklí, čímž hubnou,“ podotkl Jan Gonda, majitel licence Natur House pro Českou a Slovenskou republiku, která působí bez mála tři roky v Česku a na Slovensku.  Za tuto dobu byla vybudována síť o 40 pobočkách. Nyní je koncept rozvíjen dvěma směry. Prvním z nich je otevírání poboček v nákupních centrech velkých měst a druhou strategií je expanze do středně velkých a menších měst v regionech.

„Pobočky v malých městech si až překvapivě rychle nacházejí stálou klientelu. Je to dáno podnikatelovou detailní znalostí lokality,“ míní Jan Gonda. Valná většina franšízantů v menších městech podniká a současně plní roli dietologů. Právě v menších městech s 20.000 a více obyvateli jako je například Jindřichův Hradec, Uherské Hradiště nebo Beroun si dietetická centra rychle získala stálou klientelu. Tuto skutečnost si Gonda vysvětluje tím, že místní podnikatel – franšízant – zná nejlépe danou lokalitu, disponuje kontakty a má chuť podnikat. „Je nutné přihlédnout ke skutečnosti, že zejména v menších městech funguje princip doporučení, kdy si lidé mezi sebou řeknou, co je kde nového a za kolik,“ vysvětluje rychlý nárůst Jan Gonda.

 V Česku za dva a půl roku fungování evidují dietetická centra Natur House 15.000 klientů a na Slovensku 8500.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 2 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: