Boj se stárnutím je s kvalitní kosmetikou jednodušší

Vrásky či kruhy pod očima nikomu na kráse ani sebevědomí nepřidají. S věkem se mění i rty – zmenšují se, ubývají na objemu a v jejich okolí se tvoří vrásky.

Vliv na oční okolí má nejen špatná péče, která se mnohdy projeví teprve po pár letech, ale i další faktory. Na našich očích zanechává stopy kouření, špatná životospráva, nedostatek tekutin a samozřejmě i málo spánku. Za vrásky kolem rtů může především genetika, ale také mimika, věk a kouření. Vhodné oční přípravky však můžou tyto vady na kráse oddálit nebo je alespoň výrazně zmírnit.

Oči chtějí svůj krém 

Pleť kolem očí má odlišnou strukturu než pokožka na obličeji, tudíž potřebuje jiné přípravky. Navíc není schopna využít z krému určeného na jinou část obličeje dostatek účinných látek Od dvaceti či pětadvaceti je vodné používat lehké hydratační přípravky. Od třiceti už vaše pleť potřebuje nejenom hydrataci, ale i výživu a možná i pomoc proti prvním vráskám. Ve čtyřiceti nastává čas na intenzivní protivráskové přípravky a po padesátce krémy s liftingovým účinkem.

Křehký poklad

Zvláště citlivá pleť kolem očí je oproti ostatním částem obličeje asi desetkrát tenčí. Proto bývají tyto partie mezi prvními, jež vykazují důsledky každodenního působení škodlivých vlivů a signalizují stárnutí pleti. Dalším faktem je, že pokožka kolem očí obsahuje jen velmi málo mazových žlázek, tudíž se jí nedostává přirozeného „promazávání“, k němuž dochází v ostatních částech obličeje.  Jak žena stárne, začne její tělo produkovat méně estrogenu, pokožka ztrácí svou schopnost udržovat vodu, čímž se ještě více vysušuje, zeslabuje a ztrácí pevnost. Tmavé kruhy pod očima a opuchlost očí, způsobované jak vnitřními, tak i vnějšími agresivními vlivy, mohou ještě umocnit takové faktory jako znečištěné prostředí, sluneční paprsky, kouření, mhouření a dokonce i mrkání.

„ Poskytněte pokožce efektivní, mládí prodlužující systém k posílení, vyhlazení a omlazení. Vyzkoušejte účinný anti-aging program. Předcházejte vráskám, viditelně je opravte, a zároveň předcházejte předčasnému stárnutí. Užívejte si znovunabytí a udržování mladosti vaší pleti. Vyzkoušejte kolastinový oční krém. Zpevňuje oční kontury, vyhlazuje jemné vrásky. Působí preventivně proti tvorbě vrásek. Obsahuje mořský kolagen a elasti, kyselinu hyaluronovou, extrakt ze zeleného čaje, jablka a citrusových plodů,“  říkají specialisté ze Salóno Pevonia Botanica v Praze.

Pozor na váčky

Ženy si nejvíce stěžují na tmavé kruhy pod očima a na opuchlé oči. Prakticky každý člověk má někdy problém s tmavými kruhy pod očima či opuchlýma očima. Příčinou tvorby tmavých kruhů pod očima mohou být jak dědičné dispozice, tak nedostatek spánku, dlouhodobé namáhání očí, stres, málo vitaminů či celkově chybné stravování a špatný životní styl. Váčky pod očima vznikají i následkem onemocnění. Jsou také dědičné nebo mohou být známkou špatného fungování těla, jako například zadržování vody nebo hromadění tuku ve víčkách. Váčky přibližně jeden centimetr pod spodním očním víčkem jsou často známkou trvalých ledvinových problémů. Při očních problémech, jako je například zhoršené vidění nebo záněty, byste měli vyhledat odborného lékaře.

Podle kosmetiček je vhodné bojovat s vráskami, opuchnutím očí a tmavými kruhy kombinací obnovujících ingrediencí jako vitamín C, kyselina hyaluronová, ginkgo biloba, heřmánek a vitamíny A a E , které vyživují a obnovují citlivou oční zónu.

Plné rty

Vrásky se nevyhýbají ani ústům. Ty totiž s léty pomalu ztrácejí vláčnost a po jejich vnějším okraji se objevují jemné linky, které rtěnka ještě zvýrazní. Muži i ženy mají nejplnější rty na počátku dospělosti. Ale jak člověk stárne, a to zejména mezi třiceti a čtyřiceti roky věku života, jejich pevnost a objem se výrazně snižuje.  Chcete-li chránit své rty před působením času, najděte pro ně dostatečně jemnou a účinnou péči. Séra vypínají vrásky rychleji, někdy i okamžitě. Stačí rozetřít dvě kapky na ústa a jejich těsné okolí. Používejte je jako intenzivní měsíční kúru při změně ročního období, po dietě, nemoci nebo jednou denně pod krém. Osvědčené je používání kyseliny hyaluronové nebo retinolu v krémech a sérech.

www.pevonia.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 5 + 3 ?
Please leave these two fields as-is: