Vši jsou „hitem“ začátku školního roku

Se začátkem školního roku si možná někteří rodiče oddechli. Už nemusí složitě zajišťovat dozor nad svými ratolestmi, zatímco jsou v práci. Na druhou stranu starostí jim ani náhodou neubylo. Spolu s dlouhými seznamy pomůcek a potřeb, se kterými se v prvních zářijových dnech vydali do papírnictví, přibyla v leckterých domácnostech ještě jedna pohroma. Vši.

Podle lékárníků jsou teď nejžádanějším výrobkem pro školáky v lékárnách přípravky proti vším. Jejich prodej vzrostl zhruba o deset procent.

„Boj proti vším je klasickým problémem na přelomu konce prázdnin a začátku školního roku,“ potvrzuje doktor Jan Bureš, šéf online lékárny DocSimon.cz. „Objemově nejde o nijak velkou kategorii zboží, přesto teď prodej sprejů a šamponů na vši roste,“ dodává šéflékárník.

Arzenál boje proti vlasovým parazitům by měl zahrnovat sprej na vši, kovový hřeben na jejich vyčesávání a speciální šampon na vlasy.  Starostliví rodiče by s novým školním rokem měli zkontrolovat také domácí lékárničku. Kromě přípravků na vši vyjde kompletní vybavení základními prostředky, které by neměly chybět v rodině školáka, na dalších téměř šest set korun.

„Náplast, obinadlo, dezinfekce, léčiva proti teplotě, něco na průjem a kašel, to jsou obvyklé součásti, které by v lékárničce neměly chybět,“ shrnuje doktor Bureš. „Navíc začíná období, kdy se střídá klima, dětem tak hrozí nachlazení, proto by neměly ve výbavě chybět ani vitamínové přípravky,“ doplňuje šéf lékárny.

Vzorový nákup včetně odvšivovacích prostředků vyjde podle Zdeňka Fekara, mediálního konzultanta online lékárny, rodinnou kasu na 940 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: