Kapitán Janewayová z kultovního sci-fi seriálu Star Trek poprvé v Praze

Sci-fi seriál Star Trek si během svého vysílání získal mnoho fanoušků po celém světě a s velkým úspěchem byl uváděn i v České republice. Na motivy seriálu vznikla celá řada filmů, v současné době se chystá v pořadí již 12. snímek. České fanoušky, a nejen je, čeká celý den ve společnosti jedné z hlavních hereček této kultovní série – Kate Mulgrew. Akci pořádá FAN BASE ve spolupráci s CZ Kontinuum a FKM Events.

Kate Mulgrew v letech 1995 až 2010 ztvárnila postavu Kathryn Janeway, velitelku vesmírné lodi Voyager, a stala se tak první ženou v historii filmové a televizní science fiction, která jako hlavní postava seděla na kapitánském křesle. Během svého působení v seriálu si tato talentovaná a charismatická herečka získala celou řadu českých fanoušků. Ti ji dosud mohli vídat pouze na televizní obrazovce nebo zahraničních akcích. Nyní se poprvé setká s českým publikem v Praze.

Zahájení akce proběhne 17. září ve 13:00 v Národním domě na Vinohradech v Raisově sále. Návštěvníky čeká dvouhodinové setkání s Kate Mulgrew, kdy jí budou moci pokládat jakékoliv otázky. K dispozici bude samozřejmě tlumočník. Ještě předtím předstoupí před diváky herečka Sylva Talpová, která postavě Janewayové propůjčila hlas v české verzi. V závěru akce je naplánované focení s fanoušky a autogramiáda.

Součástí programu bude také prezentace AD Centra při Pražském psychiatrickém centru v Praze – Bohnicích, které podporuje výzkum poznávacích schopností a běžných činností života seniorů a pacientů z Alzheimerovou nemocí. Kate Mulgrew dlouhodobě podporuje právě výzkum této závažné choroby a v rámci akce proběhne také aukce, jejíž výtěžek poputuje na konto AD Centra.

Fenomén Star Trek můžete znovu sledovat od 22. září na stanici Prima COOL.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 14 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: