Konzumovat vodu balenou či z vodovodu?

Řešíte dilema, zda konzumovat vodu balenou či z vodovodu? Zapomeňte na nošení těžkých láhví a dejte přednost filtrované vodě z kohoutku. Vodní filtr totiž snižuje obsah chlóru, vodního kamene, některých pesticidů a těžkých kovů a uchovává minerály.

Vodu z vodovodu je vhodné konzumovat filtrovanou. V pitné vodě pocházející především z povrchových zdrojů se mohou vyskytovat různé nečistoty, navíc stav rozvodů není všude ideální a ve starších domech bývají olověné trubky. Mnohým konzumentům rovněž vadí přítomnost chlóru.

Pokud chcete mít jistotu skutečně kvalitní a čisté vody, pořiďte si přístroj, který vodu filtruje.  Vodu z vodovodu dokáží přístroje nazvané POU (Point of Use) zbavit chloru a eventuálních nečistot pomocí karbonového a keramického filtru. Voda je pak, dle modelu přístroje, čepovaná chlazená, horká či perlivá. Tyto přístroje jsou ideální nejen do domácností, ale také do restaurací. Modely pro domácnost jsou v provedení volně stojícím na kuchyňském pultu či v provedení, které je určeno k montáži do pultu kuchyňské linky pod dřez. Tento model je doplněn speciální baterií.

Přístroje určené pro restaurace se liší výkonem a jsou v provedení volně stojícím či v provedení, které je určeno pro montáž do pultů a doplněno o výdejní hlavice. Mohou být vybaveny elektronickým displejem, který umožňuje nastavení vydávaného množství (do sklenice, karafy, atd..) a teplotu vydávané vody.

One Response to Konzumovat vodu balenou či z vodovodu?

  1. Já jsem určitě pro kohoutkovku. Ano jsou místa, kde bych se ji asi nenapila ale myslím, že dnešní vodovodní baterie společně s filtry dokážou balenou vodu nahradit. A investice do filtrů není dnes až tak velká, když si uvědomíte, kolik peněz za balenou vodu dáte, pokud tedy nechcete kupovat ty nejlevnější vody na trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 11 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: