Stahování 60 W žárovek: Dejte šanci novým technologiím!

Klasické 60W žárovky se loučí. V Evropské unii probíhá od 1. září 2009 postupné stahování čirých žárovek, které začalo stahováním žárovek s výkonem 80W a vyšším. V letošním roce stahování dále pokračuje a od 1. září 2011 dojde ke stažení žárovek s výkonem 60W.

Ukončení výroby 60W žárovek je dobrá příležitost k tomu, pustit do svého života moderní technologie. „Nevýhoda klasických žárovek je hlavně v tom, že při jejich použití se více než 90 procent elektrické energie mění na teplo a pouze 10 procent na světlo. Kromě přínosu pro životní prostředí a energetické úspornosti, nabízí moderní osvětlovací technologie také mnohem širší možnosti pro výběr vlastností osvětlení, čímž mohou zákazníci dosáhnout přirozenějšího prostředí v interiérech“, říká Antonín Melč, Regional Product Manager Lamps & LE, Philips Česká republika s.r.o.

Klasická úsporka

Úsporné světelné zdroje, lidově úsporky, prošly za posledních několik let bouřlivým technologickým vývojem. Zákazníci si mohou vybrat z různých tvarově odlišných produktových řad, přičemž každá z nich nabízí modely s různou teplotou světla, ať už preferují světlo blízké svou charakteristikou dennímu, nebo naopak útulné teplé světlo klasických žárovek. Jednotlivé řady nabízí životnost až 20 000 hodin a oproti žárovkám dosahují úspory 80 % energie.

Vhodné pro stmívače

Technologicky nejblíže starým edisonkám však stojí halogenové žárovky. Tyto světelné zdroje dosahují zhruba třetinové úspory energie, takže světelného ekvivalentu 60W žárovky dosáhnete při příkonu 42W. Životnost je v průměru dvojnásobná (2000 hodin), žárovka má okamžitý náběh na plný světelný výkon a umožňuje plynulou regulaci příkonu například pro oblíbené stmívače. Také světelná charakteristika je velmi podobná tradiční žárovce.

Budoucnost jménem LED

Díky této moderní technologii nabízí světelné LED zdroje tvar podobný klasickým žárovkám a úsporu 80 % energie a až 25 000 hodin provozu v případě 12W modelu. Světelné zdroje LED nabízí okamžitý náběh na plný výkon a naprostou kontrolu nad teplotou světla. Navíc při použití různých barevných variant LED osvětlení je možné dosáhnout velmi zajímavých a kreativních efektů při osvětlení prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 3 + 15 ?
Please leave these two fields as-is: