Propadněte in line bruslení spolu s vašimi potomky. Ovšem vyberte si brusle dobře

Inline bruslení je poměrně mladý sport, který je však rok od roku populárnější. Kolečkové brusle se dělí do několika kategorií.

Mezi první kategorii můžeme zařadit speed brusle. Jsou typické nízkou botou, dlouhým rámem a 4 velkými kolečky o průměru 90 – 110 mm. Dříve se používalo 5 koleček menší velikosti. Jsou určeny pro dlouhé tréninky a marathony. Další kategorii jsou fitness brusle. Tyto in line brusle jsou vhodné především pro pohodlnou kondiční jízdu a středně dlouhé tréninky. Jsou typické sofistikovaným provedením, vyšší pohodlnou botou a kolečky o průměru 84 – 100 mm. Dále to jsou rekreační brusle. Podobně jako fitness brusle se jedná o pohodlné brusle. Jsou vhodné pro středně pokročilé i začínající bruslaře. Díky menším kolečkům o průměru 76 – 84 mm a sníženému rámu mají nižší těžiště a tím lépe reagují na podněty. A konečně také urban brusle. Tyto brusle jsou typické krátkým rámem a menšími kolečky. Brusle se používá hlavně pro ježdění v městské zástavbě, ale třeba i na slalom. Většinou se jedná o skeletové brusle, které kombinují přednosti fitness a street bruslí. Dobrá volba pro ty, kteří nechtějí jezdit pouze po cyklostezkách a chtějí zavítat i do skate parků a ulic měst.

Nikdo by ale neměl zapomínat chrániče na kolečkové brusle. In-line chrániče tvoří nezbytnou součást vybavení při aktivním bruslení. Chrániče obvykle chrání ruce (dlaně), lokty a kolena před odřením či dokonce zlomeninami při pádu nebo různých kolizích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 9 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: