Letošní proměnlivé počasí zvýšilo zájem o menší koupaliště

Letošní rok byl velmi zvláštní pro plavání pod širým nebem, a to se odrazilo i ve vyhledávání na internetu. Například portál Koupání.cz zaregistroval kvůli proměnlivému počasí zvýšený zájem o méně známá koupaliště.

„Zaznamenali jsme velký zájem o menší a méně známá koupaliště,“ uvádí publisher portálu Jakub Turek. Podle něj při stálém počasí čtenáři hledají na internetu velká a vzdálenější koupaliště i přehradní nádrže, které si drží svoji pověst dlouhodobě. Při rychlých změnách počasí chtějí lidé využít každý slunečný den, a proto se koupají i v méně známých, ale bližších lokalitách.

V desítce nejhledanějších venkovních koupališť je jich šest v Praze a nejbližším okolí hlavního města. Nechybí Věžický rybník v Českém ráji, který zpopularizoval film Jak dostat tatínka do polepšovny, ale v posledních letech zarůstá vodními rostlinami. Za termály se do top ten dostaly Velké Losiny na úpatí Jeseníků. Zatopené lomy zastupují žulové Hříměždice především kvůli známým závodům Highjump ve skocích do vody z šestnácti metrů.

Mezi nejhledanější pojmy se dostala také pískovna u polabských Ovčárů. „Pochybnou známost získala především kvůli nešťastné události, při které statný rotvajler utopil dospělou ženu před zraky jejích příbuzných,“ vysvětluje Jakub Turek.

Portál Koupání.cz uveřejňuje popisy, mapy, fotografie a videa z třinácti set míst, kde se dá koupat na území České republiky.jedná se samozřejmě nejen o přehrady, rybníky, jezera, ale také o bazény a aqvaparky, což zájemci o koupání ocení i v nadcházejících dnech podzimu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 12 + 12 ?
Please leave these two fields as-is: