Sleva ze slevy

Tak už mi je jasné, že žijeme v mnohem rychlejší době. Dnes mi to opět potvrdili obchodníci. Předem musím říci, že je červenec, polovina prázdnin. Sdělovací prostředky na mě valí zprávy o možných hrozících povodních, protože jako obvykle o začátku celozávodních dovolených prší, dá se dokonce říci, že leje. Všichni se diví, já ne, je to tak každý rok. Školka je zvřená, ale co s dětmi v lijáku? Přece ratolesti nepustím televizi, jako kdyby byla nemocná… Spásný nápad přišel v zápětí, a opět z inspirace z médií. Z rádia zazněla sice úplně hloupá reklama, ale údajně na úžasnou slevovou akci u Daichmanna. Jeden pár bot za plnou cenu, druhý k tomu za polovic. Co, kdyby byly takhle ve slevě holinky, napadlo mě. Ty by se teď užily. „Hej, co kdybychom jeli nakoupit?,“ houkla jsem na znuděnou dceru smutně sledující zakrytý bazén na zahradě u sousedů. „Tak jooo,“ zněla odpověď. Hurá, tak máme konečně program na odpoledne, i když ne nijak oslnivý. Zajdeme do obuvi aspoň na „kukandu“.

První, co mou milou v obchodě zaujalo, byla samozřejmě animovaná pohádka na obrazovce. No, sice zrovna tomuhle jsem se chtěla dnes vyhnout, ale aspoň si budu moct prohlédnout vystavené zboží, pomyslela jsem si. Slevy byly celkem dobré, vyhlédla jsem si kožené lodičky za tři stovky a jala pátrat po gumácích. Našla jsem je úplně v zadu, v regálech seřazené jako vojáky. Když jsem je chtěla přibrat, pro jistotu jsem se zeptala prodavačky, jestli se na ně také sleva vztahuje. K mému údivu mě uvedla z omylu.

„Sleva platí jen na zlevněné zboží,“ upozornila mě. Naštěstí jsem ve škole s matikou dobře vycházela, tak jsem se směle pustila do početních úloh. Takže…Kožené lodičky, co stály ještě minulý měsíc tisícovku, by stály z nynější třetinové ceny polovic, kdybych k nim přibrala ještě jiné boty ve slevě. Ale to holinky bohužel nebyly. Rozhlédla jsem se po obchodě pozorněji a hádejte, co jsem objevila? Nově vystavili v policích kozačky, a některé byly už rovnou ve slevě. Přibraly jsme s dcerou její nové zimní obutí pro sichr o dvě čísla větší, za to také ve slevě. Celkově za pětistovku jsem si potvrdila v jak úžasné a překotné době žijeme. Akci na kozačky v červenci, to bych fakt nečekala.

Pro jistotu jsem poté v potravinách mrkla do nabídkových regálů. Zapátrala jsem, jestli tam už nejsou Mikulášové a vánoční ozdoby. Nebyly. Jen školní potřeby nezbytně spojené se začátkem školního roku. Učitelé sice rozdají seznamy pomůcek až za více než šest neděl, protože teprve před chvílí dopsali vysvědčení, ale obchodníci už vyšli starostlivým rodičům vstříc. Jak milé.

Nezbývá mi než doufat, že podobně akčními se v brzké době nestanou majitelé pohřebních služeb. To by se totiž mohlo stát, že na klinice asistované reprodukce popřípadě nejpozději v porodnici by jejich agenti nabízeli objednání pohřbu, jak jinak než s akční slevou.

One Response to Sleva ze slevy

  1. Mar-ke-ta12

    No mě něco povídejte o slevách :D Ono se říká, že lidé nakupují i to, co nepotřebují, když je to ve slevě. My jsme teď taky, aniž bychom potřebovali novou obývací stěnu, tak kvůli tomu, že byla ve slevě a hezká, tak jsem si ji koupila :D takže se říká pravda :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: