Krizi středního věku řeší motorka

Krizi středního věku řeší motorka. Tvrzení platí pro muže, tedy alespoň podle mé známé. Troufám si s ní souhlasit. Ale co střední věk a ženy? U nás xyátnice na své motorky příliš často neusedají. Zatím. A možná bohužel.

Svobodná dvacítka

Vzpomínám, jak jsem jako svobodná dvacítka s obdivným pohledem okukovala v kempu v Lisabonu dvojici Němek. Matku s dcerou. Obě přijely na světovou výstavu Expo na stejných cestovních strojích Yamaha. V té chvíli jsem si říkala, že by bylo pěkné, až budu mít dceru ve věku, kdy může mít oprávnění řídit pořádnou motorku, mít tolik sil, energie a financí, abychom mohly podniknout cestu na mašinách přes půl Evropy. Myslím, že by mi takový životní styl pomáhal krizi středního věku tak nějak překonat. V tuto chvíli k tomu mám poněkud daleko. Bohužel možná ne k té krizi.

Prozatím jsem si řekla, že v šestatřiceti bude dobré, když začnu poslouchat hlavně sama sebe. Další krok už jsem taky udělala. Koupila jsem si něco tak vyloženě nepraktického jako je kabriolet. Tedy bráno z hlediska typického českého muže, pro kterého je nejlepším rodinným vozem kombík. Je sice fakt, že do něj pohodlněji nacpete kočárek, plíny, balíky vod, basu piv, lyže či kolo a na střechu dáte rakev, kam se vejde ještě spousta dalších zbytečností. Ale kde je pak svoboda větru ve vlasech, která má podle mě příznivý vliv na překonání krize středního věku? Nechci být nespravedlivá, ale příliš často vidím na mašinách muže, za kterými na chalupy vláčí děti a proviant ženy v objemných kombi nejrůznějších značek vybraných manžely.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 5 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: