AFFLICTION obléká nespoustané rebely i hollywoodské krásky. NOVOU KOLEKCI NABÍZÍ TAKÉ V ČESKU!

Affliction znamená v překladu utrpení. Utrpení těch, kteří se odmítají smířit s průměrností, které žene vpřed touha prožít každý den naplno, a vlastní styl je pro ně víc než módní diktáty. A právě s tím se rozhodla skoncovat čtveřice kamarádů z kalifornského Seal Beach a založila stejnojmennou značku.

Na začátku bylo pár skic, barev, jehel a nití a odhodlání vytvářet originální trička, která o tom, kdo je obléká, leccos prozradí. Podařilo se, jen místo garáže dnes prodávají své oblečení po celém světě a patří k předním výtvarně založeným módním brandům, jež si oblíbily i světové celebrity. Svou novou kolekci nyní nabízí i v Česku.

Na výročních cenách filmových a hudebních akademií oslňují v elegantních robách respektovaných návrhářů, které vzývá celý módní svět. Když ale zhasnou světla kamer a červený koberec je úhledně srolován do kouta, oblékají originální trika, džíny, šaty, tílka a kožené bundy čtyř nadšenců ze slunné Kalifornie. O kom je řeč? O oscarové herečce Sandře Bullock, módní ikoně Blake Lively a zpěvačce Avril Lavigne.

Všechny tři hollywoodské krásky si totiž zamilovaly Affliction – americkou značku, jejíž první modely vznikly během jedné víkendové party v roce 2005. Tehdy jen pár týpků protřelých módním průmyslem a políbených múzou zatoužilo po dokonale padnoucích svršcích z kvalitních materiálů a především s nekonvenčním potiskem. Tak si je navrhli a dělají to dodnes.

Během devíti let se dostali ze zaprášené garáže až na stránky předních magazínů. Přesto si stále zakládají na ruční výrobě, jedinečném grafickém designu využívajícím barev, inkoustu a netradičních technik, jejichž cílem je vytvořit oblečení s unikátní patinou nebo batikou a zároveň detailními kresbami andělských křídel, růží, lebek, koster, křížů a mečů symbolizující boj mezi dobrem a zlem.

Neřídí se přitom běžnými pravidly tisku, jako výtvarníci své kreativní vize podněcují emocemi a navrhují umělecká díla, z nichž je každé díky ručnímu zpracování originálem. Originálem, který není pro každého, a tak to má být.

Přestože klíčovým kouskem, který stál u zrodu firmy, bylo pánské tričko, v současnosti nabízí Affliction ucelené pánské, dámské i dětské kolekce. Výjimkou není aktuální kolekce, v níž nechybí džíny s detailně propracovaným ozdobným prošíváním, nadčasové kožené bundy, stylové polokošile, pohodlné mikiny nebo sexy šaty, které jsou k dostání v jediném českém AFFLICTION Storu v –2. patře pražského nákupního centra Palladium.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 5 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: