Pletená móda letošní zimy

Zima se už beze všech pochybností ujala své vlády a my se tak oblékáme stále tepleji a tepleji. Nejhorší jsou asi rána, kdy jsme z vyhřáté postele během několika minut katapultováni do chladných ulic… A proto je základním stavebním kamenem každého zimního outfitu zcela nepochybně hřejivý svetr. Chcete vědět, jaké jsou nové trendy v oblasti pletené módy?

Jak již dlouhá léta v módě platí – nosí se téměř vše. Speciálně prolínání stylů je pro dnešní módu typické. Takže i svetry vidíme dlouhé i krátké, s výstřihy i roláky, navlékací, propínací i na zip, z jemné i hrubé pleteniny, s různými aplikacemi, s lurexovými vlákny a tak dále…

Ale samozřejmě i letošní zimu se objevují i nové trendy. Jedním z nich jsou právě svetry v s lesklými vlákny, v prodloužené délce, zdobené třpytivými detaily z flitrů a pajetek. Tyto modely nejlépe vyniknou, pokud jsou ve výrazných barvách např. ve fuchsiové, kobaltové či tyrkysové. Právě veselá barevnost je pro tuto sezónu velmi typická. Výrazné svetry můžete kombinovat s legínami a vysokými kozačkami ať již tón v tónu nebo v kontrastní barevnosti.

Velmi hezké a navíc praktické jsou propínací svetříky, které by neměly chybět v šatníku žádné moderní ženy. Letos jsou módní v tzv. pudrových tónech. Ty pak opět můžete zkombinovat s podobnými barvami či s nějakou výraznější tmavší barvou. A pokud se Vám vyloženě jemné pastelové tóny nelíbí a přesto chcete být in, nikdy nic nezkazíte například kombinací černé a béžové.

Styl, který zůstává trendy již mnoho let, je oblíbené etno. Ať již půjde o motivy starých indiánských civilizací nebo modernější hippie-styl, vždy se bude jednat o krásnou barevnost a originalitu. A právě u svetrů je možné si s těmito vzory a barvami nejlépe pohrát.

 

Samostatnou kapitolou jsou pak svetry, které můžeme skvěle sladit s ostatními zimními doplňky, jako jsou například čepice, šály a rukavice. Tento trend již dnes pochopilo mnoho výrobců a tak je nabídka skutečně bohatá. Takové soupravy užijete samozřejmě nejvíc na horách, ale ani ve městě není špatné, když jste takto dokonale sladěná.

 

Autorka: Jana Nováková

Zdroje fotografií: Blancheporte

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 12 + 8 ?
Please leave these two fields as-is: