Tepelná čerpadla v létě chladí, v zimě topí nebo ohřejí bazén

Horko v bytě v letních měsících. Studená voda v bazénu, když pořádně nesvítí. V zimě doma tlusté ponožky a pletené svetry, protože teplota na termostatu je kvůli cenám za energii nastavena na hranici snesitelnosti. Takhle nějak vypadá život v nejedné domácnosti.

Rozhodně ne však v té, kde si pořídili tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlo totiž v zimě topí a v létě chladí. Je tak v provozu celoročně. Některé typy tepelných čerpadel jsou kromě vlastního vytápění či ochlazování objektů a ohřívání teplé vody vhodné i pro udržování příjemné teploty vody v bazénech.

Tepelná čerpadla v rodinných domech

Zkušenosti těch, kteří si tepelné čerpadlo již pořídili, hovoří jednoznačně. Tolik kolik utratili za energie za jediný rok jen ve svém domě, utratí po pořízení tepelného čerpadla sice možná také ovšem s tím podstatným rozdílem, že si mohou navíc za stejné peníze dovolit celoročně vytápět ještě bazén. Specialisté hodnotí volbu tepelného čerpadla pro ohřívání bazénové vody jako velmi vhodné řešení.

Pro tepelné čerpadlo je výhodné, když vstupní a výstupní teploty nemají velký rozdíl. Vodu v bazénu není obvykle nutné ohřívat na více než 30°C. Díky tomu je velmi efektivní. Jako nejvhodnější tepelné čerpadlo pro ohřev vody v bazénu je obvykle voleno tepelné čerpadlo vzduch voda. Mezi spektrem výrobků existují modely tepelných čerpadel vzduch voda, které jsou unikátní poměrně jednoduchou instalací.

Výparník tepelného čerpadla se umisťuje vně vytápěných prostor, třeba na zahradu nebo dvorek. Vnitřní část tepelného čerpadla obvykle s kompresorem a kondenzátorem, řídící a ovládací jednotkou je umístěna v technickém zázemí domu. Výrobci tepelných čerpadel obvykle zajistí jak potřebnou dokumentaci, projekt otopné soustavy, vlastní montáž i servis.

Některé typy tepelných čerpadel české provenience mají až desetiletou záruku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 4 + 14 ?
Please leave these two fields as-is: