Dan Bárta pokřtil album Maratonika a odstartoval českou část stejnojmenného turné

Dvouhodinový koncert Dana Bárty & Illustratosphere, během kterého zazněly nejen písně z nové desky, si nenechala ujít řada známých osobností. Bouřlivým potleskem odměnili zpěváka a čtveřici hudebníků jeho kolegové Vojta Dyk, Jan Maxián, Lenka Dusilová nebo herečka Jitka Schneiderová. Nechyběla ani zpěvákova přítelkyně Alžběta Plívová, která je svému milému oporou nejen v osobním, ale i pracovním životě. Na nové album Maratonika přispěla dvěma anglickými texty. Dan Bárta & Illustratosphere tak ve vyprodaném Divadle Archa odstartovali českou část turné Maratonika.

Ke křtu, který Dan pojal coby odpůrce okázalých gest jako poděkování uprostřed koncertu, oslovil své dlouholeté kamarády a podporovatele Dana Adama, Miloše Burkhardta a Gabriela Škurlu a vyslovil skromné přání: „Aktuálně je mým jediným přáním udržet si zdraví v lati a asi tak čtyřicetkrát si dobře zahrát,“ svěřil se Bárta, pro kterého začal koncertní maraton. Během něj v rámci turné Maratonika navštíví do poloviny prosince tři desítky tuzemských měst, přičemž paralelně odehraje několik dalších koncertů se skupinou J.A.R., které tradičně vyvrcholí 17. listopadu ve Velkém sálu pražské Lucerny. „Pak upadneme pod ozdobené stromečky,“ vtipkuje zpěvák.

autor Eva Albrechtová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 4 + 5 ?
Please leave these two fields as-is: