Pečujeme správně o zdraví vlasů a pokožky hlavy?

Vlasy jsou korunou hlavy a vypovídají hodně o stavu našeho organismu. Pokud na nich nenosíme šátek nebo čepici, může si každý všimnout, zda jsou krásné, lesklé, zářící zdravím, nebo zplihlé, mastné či naopak vysušené s roztřepenými konečky. Pokud nás trápí nějaký problém, je třeba hledat jeho příčinu a snažit se ji pomocí stravy a vhodných kosmetických přípravků odstranit nebo alespoň zmírnit.

Problémy s lupy

Na pokožce hlavy se neustále odlupuje vrchní vrstva kůže, o lupech mluvíme, pokud jsou šupinky hodně viditelné a v nadměrném množství ulpívají na vlasech a na oblečení. Vyskytují se na mastných i suchých vlasech a mají různé příčiny. K jejich odstranění je důležité upravit životosprávu, doplnit chybějící vitamíny a minerály a zvolit šetrnou přírodní vlasovou kosmetiku. Pro péči o citlivou pokožku hlavy je vhodné zvolit takové přípravky, které svým složením působí nejen proti tvorbě lupů, ale zároveň jsou jemné, šetrné a mají zklidňující účinek na podrážděnou pokožku.

Roztřepené konečky

Vlasy suché, lámavé a nepoddajné se potýkají s roztřepenými konečky velmi často, nevyhýbají se však ani vlasům jemným a mastnějším. Velkou roli přitom hraje počasí, životní prostředí a chemikálie obsažené ve vlasové kosmetice. Konečky jsou nejvíce namáhané fénováním, barvením, pobytem na slunci, větrem, při kontaktu s oblečením dochází k jejich tření.

Řešení mohou být okamžitá nebo dlouhodobá. Roztřepené konečky lze jednoduše ustřihnout, nejlépe kadeřnickými nůžkami v salonu. Dál je většinou třeba změnit životosprávu a také vlasovou kosmetiku. Můžete vyzkoušet třeba speciální šampon na suché vlasy. Výtažky z přírodních surovin vlasy vyživí a zregenerují.

 

2 Responses to Pečujeme správně o zdraví vlasů a pokožky hlavy?

  1. Zdravím, já také měla problémy s vlasy. Můžu jen doporučit doplněk, který zmiňuje slečna nebo paní. Clinical Hair-care opravdu vlasům pomáhá a vyživuje pokožku hlavy. Pokožka hlavy, má dostatek živit a tím i vlasy jsou zdravější a nevypadávají. :-)

  2. Já jsem měla problémy se svými vlasy taky, ale jen do doby než jsem vyzkoušela Clinical hair-care. Jedná se o doplněk stravy, který vážně funguje. Moje vlasy jsou díky užívání mnohem pevnější, živější a zdravější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 12 + 4 ?
Please leave these two fields as-is: