Přestaňte obtěžovat sousedy hlukem při údržbě zahrady! Nyní je zbytečné za sebou tahat kabely. Je zde akumulátorové zahradní nářadí

Chcete být při práci na zahradě tiší, abyste hlukem nástrojů neobtěžovali sousedy? Dnes již není nutné za sebou vláčet metry prodlužovacích šňůr, či dokonce se vrátit ke kose. Snadným řešením je volba elektrického akumulátorového zahradního nářadí Makita. Na trhu je k dispozici třeba akumulátorový křovinořez. Práci vám usnadní rovněž akumulátorový plotostřih, akumulátorové vinařské nůžky a nůžky na větve nebo aku postřikovač.

Kutilové si již zvykli na pohodlnou práci s akumulátorovými vrtačkami nebo šroubováky různých značek. Dá se říci, že ve vybavení žádné domácí dílny nechybí.

Ovšem zahradní pomocníci „na baterky“ se zatím ještě příliš neprosadili. Jedním z výrobců, který ovšem na tento sortiment nezapomíná je Makita. Dodává například na trh výborně vyvážený akumulátorový plotostřih, který se vyznačuje právě velmi tichým chodem. Můžete s ním pracovat plných padesát minut na jedno nabití.

Dalším pomocníkem, který v této souvislosti stojí s výrobky společnosti Makita za zmínku je akumulátorový křovinořez. Nevdává žádné ječivé zvuky, které jsou slyšet přes zahrady v celé čtvrti nebo vesnici. Je extrémě tichý, což ocení sousedé stejně jako vy. Aku křovinořez má navíc vibrace nízké, a to jak při prvním rychlostním stupni dosahujícím až 5 300 otáček za minutu, tak při dvojce (0-7.300 min-1). Bezúdržbový motor je u tohoto výrobku samozřejmostí, stejně jako možnost natavení zpětného chodu, který umožňuje pohodlnější čištění od trávy. Přístroj váží jen deset deka přes sedm kilogramů.

 Máte v sadě řadu ovocných stromů, okrasných dřevin na zahradě či dokonce vinici? Tak to jistě víte, co jsou mozoly na rukou od zahradnických nůžek a zároveň dobrý důvod pořídit si akumulátorové vinařské nůžky a nůžky na větve. Rovněž je vyrábí firma Makita. Můžete s nimi prostříhat větve o průměru tři centimetry. Výrobce udává, že na jedno nabití dokážete s akumulátorovými nůžkami pohodlně udělat deset tisíc řezů. Představte si to, větev o průměru 2,5 centimetru s akumulátorovými nůžkami zkrátíte za 0,4 sekundy! Pokud se přístroj vybije, je čas na svačinu nebo oběd. Za hodinu jsou akumulátorové nůžky na větve či vinnou révu zase nabité.

 Nemalou pomoc zastane také aku postřikovač. Tento čtyřkilogramový přístroj s desetilitrovou nádrží má k dispozici dvě trysky a dokáže vytvořit tlak 3 bary. Máte tedy jediný důvod, proč tlak v postřikovači vytvářet vlastními silami?

 Akumulátorové speciální zahradní nářadí Makita ocení nejen zahrádkáři, ale především provozovatelé zahradnických podniků a firmy specializující se na údržbu zahrad a veřejné zeleně. Právě jejich zaměstnancům usnadní práci, a tak díky investici do akumulátorového zahradnického nářadí zvýší produktivitu práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 12 + 3 ?
Please leave these two fields as-is: