Připravte muži překvapení, vybavte mu kutilskou dílnu

Odchod do důchodu bývá velmi traumatickou záležitostí, zvláště pro muže. Na rodině je, aby svému dosavadnímu živiteli cestu do nové životné etapy usnadnila. Leckdy nebývá snadné zaplnit smysluplnou aktivitou podstatnou část dne dosud jistě velmi vytíženému čelenu rodiny. Specialisté doporučují podpořit mužovy dřívější koníčky nebo probudit zájem o nové.

Naštěstí se dá říci o většině českých mužů, že jsou poměrně manuálně zruční, a tak nebývá zas příliš složité znovu probudit v čerstvých důchodcích zájem o kutilství. Leckdy stačí zřídit domácí dílnu a vybavit ji moderními nástroji. Takový krok je ale třeba řádně naplánovat. Je rovněž vhodné podělit se členy rodiny o náklady. Dobře směřované a včas nasměrované informace do posledního zaměstnání navíc usnadní výběr dárku na rozloučenou bývalým kolegům.

Takže, co taková profesionálně vybavená kutilská dílna potřebuje? Než se pustíme do výčtu jednotlivých položek, doporučuji projít nabídky jednotlivých značek. Mnohý řemeslník potvrdí, že je dobré mít nářadí od shodného výrobce. Zjednodušíte si život při případném hledání servisu. Občas bývá navíc kompatibilní příslušenství. Jednou ze značek, které dodávají široký sortiment nářadí je Makita. Nelekejte se, milé dámy, nejedná se o výrobce dámské konfekce ze Slovenska s Y v názvu. Společnost založená Masaburo Makitou vyrábí elektrické nářadí od roku 1958 a nabízí jeden z nejširších sortimentů. V současné době dodává zhruba 400 typů nářadí, které oceňují hlavně profesionálové.

 Žádný řemeslník ani domácí kutil se v prvé řadě neobejde bez vrtačky. V současné době Makita nabízí na dvě desítky typů vrtaček a několik druhů vrtacích šroubováků. Akumulátorový šroubovák patří rovněž k neméně postradatelným nástrojům domácí dílny. U Makity je na výběr ze zhruba pětadvaceti druhů různých brusek – vibrační, pásové, přímé či excentrické.

Prodejci, kteří mají zastoupení v celé České republice, vám rádi poradí. Bez čeho se žádná domácí dílna neobejde, je pila. Zde je dobré zvážit, kolik chcete investovat a jak je kutil zručný. Při řezání dřeva je neocenitelná pokosová pila. Těch Makita nabízí celou výrobní řadu, včetně stolních verzí. Dalšími vhodnými tipy na doplnění domácí dílny pak jsou například kotoučové a přímočaré pily nebo různé druhy brusek a elektrické hoblíky.

Je třeba dodat, že domácí dílna skýtá řadu možností na výběr dárků k mužovým narozeninám,  dalším výročím nebo k Vánocům. A v neposlední řadě platí, že díky investici do vybavení domácí dílny se celá rodina dočká množství milých překvapení v podobě pěkných výrobků, které uspokojí jak tvůrce, tak okolí.

2 Responses to Připravte muži překvapení, vybavte mu kutilskou dílnu

 1. Super nápad, i s tím dárkovým poukazem. Mám to „štěstí“, že je muž kutil, tak můžu kupovat nářadí http://www.uni-naradi.cz/.

 2. Leona Kozimáková

  Dobrý den,
  musím říct, že mne Váš příspěvek velmi potěšil, a musím mu dát za pravdu. Nedávno jsme řešili podobnou situaci. Tchán odešel do důchodu, a nastal problém s jeho volným časem, najednou ho bylo všude plno (bydlíme ve společné domácnosti). I samotná tchyně, občas přišla na šťopečku něčeho ostřejšího na nervy :-)
  Nakonec nás napadl spásný nápad, pozvali jsme mu dávného kamaráda, udělali jim něco dobrého na zub a než jsme se nadáli, bylo vymyšleno. Kamarád byl vášnivý rybář, a tak krásně o tom tchánovi básnil, že se rozhodl do toho dát taky. Přece nebude pořád strašit s náma, ženskejma :-)
  Dostali jsme od známého tip, na šikovné stránky pro rybáře: http://www.rybashop24.com/rybarske-potreby/ dokonce se tam dá pořídit i dárkový poukaz, tchán má radost, a vybere si vše k obrazu svému.
  Jinak jakékoli rady, diskuze a zkušenosti v této oblasti, opravdu doporučuji tyto stránky: http://www.mrk.cz/diskuse.php
  Můj příspěvěk berte prosím jako další tip na činnost, pro ty naše milé důchodce :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: