Slovenská zpěvačka Zdenka Predná přichází po tříleté pauze s novým albem

Po tříleté odmlce vydává nadějná slovenská zpěvačka Zdenka Predná v polovině října nové album s názvem ‚Amulet‘.

V pořadí již čtvrtou pop-funkovou desku avizoval duet ‚Walk In My Shoes!‘ s Vojtou Dykem, na němž se autorsky podílela i několika násobná Zlatá slavice Jana Kirschner. Právě pilotní singl česko-slovenské dvojice interpretů, který se těší pozitivnímu přijetí, dává tušit, že Zdenka Predná není jen bývalou finalistkou SuperStar, ale zpěvačkou, jež hudebně dozrála, a jejíž hlas má na česko-slovenské hudební scéně právem své místo.

Tříletá pauza od vydání posledního alba ‚Srdce z bubliny‘ (2009) dala mladé interpretce dostatek prostoru pro přípravu nového CD s názvem ‚Amulet‘. „Nechtěla jsem nic uspěchat a řekla jsem si, že dokud nebudu absolutně spokojená se vším, nepustím ven ani jedinou notu. Trvalo mi to víc než tři roky, což není právě krátká doba, ale zas můžu s klidným svědomím prohlásit, že jde o mou nejpropracovanější desku,“ uvedla Zdenka, která ke spolupráci oslovila Janu Kirschner, herečku Táňu Pauhofovou nebo rapery Idea a Lyrika.

O tom, že ‚Amulet‘ vnímá devětadvacetiletá brunetka jako zásadní počin své dosavadní hudební kariéry, svědčí i samotný název desky. Ten odkazuje k jejímu rodnému městu Banská Štiavnica, které je pro zpěvačku nejen domovem, ale také zdrojem inspirace, synonymem pocitu bezpečí a ochrany, a jemuž na albu věnovala stejnojmennou píseň.

Všech jedenáct skladeb vzniklo pod taktovkou producentského dua Martina Šrámka a Andreje Hrušky z bratislavského studia Littlebeat, které stojí za debutem Celeste Buckingham a na svém kontě má mimo jiné spolupráci s Majkem Spiritem a dalšími. Aktuálně Zdenka natáčí druhý klip k singlu ‚Dýcham‘ se slovenským režisérem působícím v Brazílii Braněm Jaššem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 9 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: