Levnější a atraktivnější dovolená v Řecku

Poznávací zájezdy se mohou někomu zdát dražší, méně pohodlné nebo hodně náročné. Ovšem pokud necestujete s velmi malými dětmi, jsou ideálním způsobem, jak poznat cizí zemi prostřednictvím znalého průvodce cestovní kanceláře. Dobře sestavené programy poznávacích zájezdů myslí i na odpočinek, a proto jsou vhodnou možností, jak si plně užít letní dovolenou.

Dovolená Řecko alá poznávací zájezd

Nevěříte? Tak třeba taková běžná dovolená v Řecku. Letecký zájezd na týden vás vyjde zhruba na patnáct tisíc korun. Sice se na mořskou pláž dopravíte poměrně pohodlně, odmyslíte-li si cestu a čekání na Ruzyni či na jiném českém letišti a poté transfer do letoviska. Ovšem ochudíte se o zážitky z projetí nemalé části Evropského kontinentu v případě, že byste zvolili autobusový zájezd. Některé cestovní kanceláře dokonce volí pro cestu do Řecka plavbu trajektem z Itálie, což je také docela pohodlné a pro náš národ bez moře i atraktivní. Letíte-li, můžete tedy brzy spokojeně „hnípat“, tedy relaxovat v hotelu, jenomže kromě střediska, kam jste se dopravili, neuvidíte a nepoznáte zřejmě nic víc. To byste si museli připlatit a vydat nemalý obnos za půjčení automobilu a pojištění či fakultativní výlety. Nemusím připomínat, že ne všechny se nakonec uskuteční, neboť jejich zorganizování bývá odvislé od počtu přihlášených, což se nedá předem odhadnout.

Takže zpět k volbě dovolená Řecko ve formě poznávacího zájezdu. Během deseti dnů můžete vidět na vlastní oči kus historie známý z učebnic dějepisu. Poznáte nejkrásnější památky řecké Antiky i středověku a to vše v předem stanovené ceně. Tak si to pěkně projděme popořádku. Můžete vidět kláštery Meteora, památník slavné bitvy v Thermopylském průsmyku, starověké Delfy – poutní místo, sídlo Apollóna, prohlídka Athén včetně Akropole s Parthenónem a dalšími památkami. Během druhé poloviny dovolené strávené v Řecku lze navštívit i areál v Korintu se zbytky Apollónova chrámu či Mykény, Spartu, Mystru a Olympii u soutoku řek Alfeiós a Kládeos.

Autobusem na dovolenou do Řecka

Rovněž nevěříte, že takto koncipovaný zájezd počítající i s časem pro chvíle strávené odpočinkem u moře se dá pořídit za méně než čtrnáct tisíc korun? Ale je tomu tak, takže není důvod, proč se nevydat na dovolenou do Řecka místo letadlem lodí a autobusem. Seznámíte se nejen s městy, kudy procházela historie, ale i řadou zajímavých lidí, pro které je poznání více než povalování. Stejně jako pro vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 8 + 10 ?
Please leave these two fields as-is: