Ostruha na botě Itálie stojí za návštěvu

Pamatujete si na hodiny zeměpisu ve škole? Na co si vzpomenete, když se řekne Itálie? Jestli odpověď zní: mapa připomínající kozačku na podpatku s výstupkem ostruhy a nic víc, pak neváhejte a vypravte se zrovna sem. Právě tahle ostruha, to je poloostrov Gargano, které určitě stojí za návštěvu. Ideální je zde strávit letní volno, protože bílé útesy tyčící se nad plážemi a modromodrým mořem jsou nezapomenutelnými kulisami perfektní dovolené v Itálii.

Ačkoliv cesta na Gargano je o několik hodin delší než na pobřeží severní Itálie, rozhodně se vyplatí ji absolvovat. Většina z nás totiž v létě míří na dovolenou především za mořem a koupáním, a to v Apulii nabízí řadu možností. Pláže jsou zde velmi často z malých i větších oblázků, takže vodu nekalí písek, ale příjemně se na nich leží.

Pro Čechy, suchozemce, je zcela jistě úžasným zážitkem plavba lodí kolem poloostrova, stejně jako lodní výlety na nedaleké souostroví Tremiti. Na poznání dvou nejvýznamnějších ostrovů zmíněného souostroví s pěknými jmény – San Nicola a San Domino, se rozhodně vyplatí obětovat jeden den z vaší dovolené v Itálii. Oba kousky země obklopuje průzračná voda, která je ideální pro koupání. Při procházkách po pevnině zase můžete obdivovat řadu historických památek.

Dovolená na jihu Itálie

V případě, že jste vyrazili na dovolenou na jih Itálie, neměli byste zůstávat jenom na pláži v blízkosti vašeho ubytování. Jednodenní výlet do vnitrozemí Gargana určitě neuškodí. K zajímavým zážitkům patří třeba túra nejmladším italským národním parkem, přírodní rezervací Foresta Umbra.

Zastávku u kláštera Monte sant’Angelo byste také neměli vynechat, i když zrovna třeba nejste praktikujícími věřícími. Úchvatná je už sama cesta do tohoto horského městečka, které proslavila tři zjevení Archanděla Michaela I. Připravte se na to, že do tohoto významného poutního místa v Itálii, vede úzká cesta po strmém úbočí. Odmění vás za to přenádherné pohledy jak na samotné městečko, tak do okolí.

Místo, které nelze při návštěvě Gargana vynechat, je městečko na útesu vybíhajícím do moře – Vieste. Večerní procházky romantickými uličkami typickými pro italský jih jsou velmi příjemné stejně jako koupání na dlouhých písečných plážích pod městem. Ve Vieste stojí za návštěvu také starobylá pevnost či muzeum lastur.

A kam pozvat závěrem? No přece na pravé italské trhy. Ty se konají v pravidelné dny v jednotlivých městečkách a vesnicích, takže na ně jistě během své cesty narazíte. Příjemným zjištěním pro spořivé Čechy bývá fakt, že zde mnohé zboží vychází v přepočtu levněji než v Chorvatsku nebo severní Itálii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 4 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: