Zocelte si kondičku na dovolené v Řecku

Dovolená v Řecku nemusí být synonymem povalování u hotelového bazénu či na mořské pláži. Řecko je hornatou oblastí s řadou možností pro aktivní turistiku. Rovněž sama cesta do Řecka, pokud nevyužijete přepravu letadlem, ale autobusem cestovní kanceláře nabízí možnost návštěvy řady zajímavých lokalit. Jen si spočítejte, kolik zemí musíte projet – Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Makedonii či Bulharsko.

Právě ve zmíněné Makedonii stojí za prohlídku třeba město Edessa s až sedmdesátimetrovými vodopády a vodními mlýny. V jiném případě, při cestě přes Bulharsko, nelze neudělat přestávku v městečku Melnik ležícím ve vyhlášené vinařské oblasti, která oplývá řadou vinných sklípků a restaurací s balkánskými specialitami za příznivé ceny.

Aktivní dovolená Řecko

Ale zpět k tématu aktivní dovolená Řecko. V pohoří Pindos se můžete s průvodcem cestovní kanceláře vydat na pěší túru kaňonem řeky Aoos. Od kláštera Stomio vás ohromí úžasná vyhlídka do soutěsky. V oblasti Tymfi s kamennými vesnicemi Mikro a Megalo Papigo je zase na místě pochod rozeklaným vápencovým masivem, který završí výstup na krasovou planinu Astraka pod nejvyšším vrcholem v nadmořské výšce 2.436 metrů. V národním parku Vikos – Zagorohorie se zase můžete pokusit o přechod nejkrásnějšího kaňonu na Balkáně.

V oblasti Olympské riviéry na pobřeží Egejského moře, kam v létě míří stovky Čechů, a kterým krásy vnitrozemí zůstávají ve většině případů skryty, můžete absolvovat celodenní výšlap na „Diův trůn“- Olymp. Pokud jste opravdu zdatní, můžete se pokusit zdolat i nejvyšší vrchol Mytikas s výškou 2.917 metrů nad mořem.

Při takto náročném programu dovolené v Řecku se samozřejmě myslí i na odpočinek. Průvodci cestovních kanceláří vždy turistům vyhradí čas na koupání v moři či večerní relaxaci v zajímavých městečkách. Zvolíte-li takto strávenou dovolenou, vrátíte se do pracovního procesu nabiti zážitky a se zocelenou kondicí. To už stojí za zvážení, proč právě letos hledat v katalogu cestovní kanceláře na seznamu „Aktivní dovolená Řecko“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 14 + 9 ?
Please leave these two fields as-is: