Zkuste místo chorvatského pobřeží dovolenou v Itálii. Vsaďte na Elbu

Dovolená v Itálii. Možná mnohý Čech, který míří každoročně do Chorvatska, nad tímto spojením ohrne nos. Ale dovolená v Itálii se rozhodně nemusí rovnat mnohakilometrové nudě slunečníky přeplněné pláži v Bibione. Stačí se vypravit na opačnou stranu Apeninského poloostrova. Jednu z nejkrásnějších dovolených můžete prožít třeba na ostrově, kde sice na rozdíl od vás nedobrovolně pobýval i malý velký muž – Napoleon.

Elba - Portoferraio

Dovolená – Itálie – Elba

Ostrov Elba je úžasnou destinací pro letní dovolenou. Milovníci mořských vln si na Elbě mohou vybrat z pláží písečných, oblázkových i těch se vstupem do moře po kamenech. Romantiky uchvátí množství malebných plážiček dostupných jen ze člunu po mořské hladině, ale i několik míst s neopakovatelnou atmosférou vyhledávaných celebritami.

Dovolená v Itálii, na ostrově Elba, nabízí široké možnosti i pro rodiny, jejichž členové mají rozdílné zájmy. Kromě koupání v průzračném moři, jsou zde ojedinělé příležitosti pro potápění. Tento hornatý ostrov protkává několik turisticky značených cest, které jsou vhodné jak pro zdatné tak i pro ty méně zdatné pěší turisty. Stejně tak ocení krásy ostrova cyklisté. Kvůli značnému převýšení na poměrně malém území je však potřeba dobrá fyzická kondice. Ti méně zdatní naopak mohou využít hromadné dopravy. Autobusy spojují městečka na pobřeží i vesničky jako je třeba Marciana vetknuté do horského masivu s hlavním městem ostrova Portoferraiem.

Pobřeží ostrova Elba

Cestovka a dovolená Itálie

Ovšem zcela nejjednodušší je vybrat si z pestré nabídky výletů cestovní kanceláře. Organizátoři dovolené na Elbě obvykle nabízí výlety do vinařského městečka Capoliveri. Posezení u kávy či dobrého vína na hlavním náměstíčku a procházky úzkými uličkami plných galerií a příjemných obchůdků jsou malebné jak ve slunném dni, tak po soumraku. Nedaleké Porto Azzurro patří zase k těm nejpříjemnějším přístavům. Na opačném konci ostrova stojí za prohlídku lázeňské městečko Marina di Campo, s příjemnou promenádou. Netřeba vynechat ani výjezd lanovkou na nejvyšší horu ostrova Monte Capanne, jehož vrchol se přímo od hladiny vypíná přes tisíc metrů nad moře.

Jestliže patříte k těm, kdo dávají přednost dovolené v Chorvatsku kvůli průzračnému moři, změna výběru v katalogu na „Dovolená Itálie“, konkrétně pak Elba, nebude krokem špatným směrem. Naopak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 15 + 10 ?
Please leave these two fields as-is: