Zopakujte si angličtinu cestou do Londýna

Anglicky se učí téměř všichni školou povinní. Mnozí dospělí se celý život v tomto jazyce zdokonalují. Ovšem kolik z nich pravidelně cestuje do Anglie nebo do severní Ameriky, aby si použitím jazyka v praxi utvrdili nabiflovaná slovíčka a větné konstrukce? A jak jste na tom zrovna vy? Byli jste už alespoň v Londýně, kam se dostanete poměrně pohodlně i autobusem za několik hodin? Pokud musíte v paměti pátrat, kdy že jste to do Velké Británie jeli naposledy, či je vaše odpověď rovnou záporná, je nevyšší čas s tím něco udělat. Ideální způsob, jak bezpečně a ne draze vyrazit do alespoň do britské metropole, je vybrat si vhodný poznávací zájezd do Londýna.

Většina cestovních kanceláří nabízí poznávání velkoměsta s tradičními zastávkami. Mezi ně patří Houses of Parliament, Downing Street, Picadilly Circus a katedrála Sv. Pavla. Buckinghamský palác, sídlo královny, v Londýně nemine žádný turista. Výpravy si obvykle prohlédnou také Tower of London a z lodi plující po Temži si pořídí i tradiční snímky Tower Bridge. Žádný účastník poznávacího zájezdu do Londýna nemůže zůstat ochuzen o pocit, kdy v jednom okamžiku bude stát zároveň na východní a západní polokouli u Královské observatoře v Greenwich.

Kapitolou samou pro sebe jsou překrásné londýnské parky. Na rohu Hyde Parku sice asi řečnit nebudete, ale odpočinout nohám na trávníku jistě neuškodí. A navíc se na vás nikdo nebude dívat podivně, když si vytáhnete sendviče pro rychlé občerstvení. Podobnou oázou klidu je rovněž v centru města St. James Park.

Pokud jste si v parcích dostatečně odpočinuli, můžete vyrazit procvičit si slovíčka známá z lekcí věnovaných tématu shopping. Pro to je velmi vodné prostředí na Oxford street. Tato tepna je plná módních obchodů a známých značek.

Takže nezbývá než si zopakovat slovíčka a vybrat vhodný termín pro poznávací zájezd směr Londýn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 9 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: