Vydejte se po stopách krále Artuše a anglických klasiků do Cornwallu

Romantika i v 21. století

Anglie, to není pouze Londýn. Poznat anglický venkov znamená, že blíže nahlédnete do života běžných obyvatel ostrovního království, snáze pochopíte jejich leckdy neobvyklé zvyky. Na rozdíl do multikulturní světové metropole, kterou hlavní město Velké Británie a Severního Irska – Londýn bezesporu je, nabízí hrabství staré dobré Anglie poklidné a dalo by se říci 21. stoletím nepříliš dotčené vesnice s malebnými kostelíky a úzkými uličkami mezi kamennými zdmi.

Pro poznávací zájezdy do Anglie existuje široká škála možností, kam se s výpravou a znalým průvodcem podívat. Zkuste navštívit třeba romantické hrabství na nejzápadnějším cípu ostrova, Cornwall. Vydat se můžete třeba po stopách krále Artuše, který se zde podle pověsti narodil. Z hradu Tintagel, kde byl dle pověstí Artuš počat, nad stejnojmenným rybářským přístavem se lze vydat do Merlinovy jeskyně obklopené pobřežními útesy. V případě, že se budete pohybovat s poznávacím zájezdem v této části Anglie, rozhodně nevynechávejte tajemné Glastonburské opatství v hrabství Somerset, které je též spojené s Artušem velmi významně. Na poznávacím zájezdu po Anglii však právě zkoumáme Cornwall. Takže honem zpátky.

Anglický venkov

Cornwall ovšem nenabízí jen odkazy bájných postav dávné minulosti. Kroky žádného cestovatele z poznávacího zájezdu po Anglii v Cornwallu neminou ani chráněná a neméně slavná vřesoviště. Ta jsou natolik inspirativní, že romány z pera anglických klasiků zasazené do těchto míst, nejsou neznámá ani českým čtenářům. V Bodmin moor, které ve svém románu proslavila Daphne du Maurierová, dodnes stojí díky ní světoznámá hospoda Jamaica Inn. Nejméně část jednoho dne si na poznávacím zájezdu vyčleňte pro Národní park Dartmoor. Vřesoviště v divoké krajině pro změnu získala věhlas díky Psu baskervilskému Artura Conana Doyla.

Cornwall je úžasný kout staré dobré Anglie s nádhernou přírodou i starobylými vesnicemi a městy s úchvatnou atmosférou. Místní obyvatelé mají keltské kořeny, neboť cornwallský národ patří k jednomu z šesti keltských kmenů.Hledali jste:
anglicky venkov (32), anglický venkov dovolená (18), francouzský venkov (13)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 3 + 10 ?
Please leave these two fields as-is: