Všechny cesty nevedou pouze do Říma

Po staletí platí, ba možná již od dob římského císařství se říká, že všechny cesty vedou do Říma. Slavná říše římská se za tu dobu již značně scvrka, přesto i dnes v době dálnic a leteckého spojení se cesta do věčného města se rovná nezapomenutelnému zážitku. Nikoliv pro vlastní způsob a dobu přepravy, ale právě kvůli návštěvě města samotného.

 Jako každá metropole i Řím nabízí řadu zážitků, ale je třeba počítat i s mnohými nástrahami. Zkušení turisté proto zpravidla neváhají a využijí služeb cestovních kanceláří, které nabízí poznávací zájezdy. Vyhnou se tak stresu z neznámého prostředí, nemožnosti zaparkovat či vyznat se v systému hromadné dopravy, bloudění s mapou a nedorozumění kvůli nedostatečným jazykovým znalostem. A co je třeba přiznat, v řadě italských měst, včetně Říma, se vyjmenovaná úskalí násobí několikrát.

Rozhodně vás nechci odradit od individuálního cestování, ale jen si zkuste představit, jak klidně a bez nervů projíždíte svým vozem místy s hustým provozem a hledáte parkovací místo ve spletitých uličkách, zatímco účastníci poznávacího zájezdu právě vystupují z klimatizovaného autobusu nedaleko kolosea a průvodce jim říká všechny zajímavosti, které byste si museli sami nastudovat z tlustých bedekrů.

Domnívám se, že volba organizovaného poznávacího zájezdu je v daném případě mnohem pohodlnější variantou také pro poznání romantických Benátek, Florencie či Neapole.

Záložka se slovy poznávací zájezdy Itálie se tak stala nedílnou součástí řady katalogů cestovních kanceláří. Kromě zmiňovaných měst vás průvodci doprovodí také třeba do Milána, Verony, Pisy nebo Pompejí či na stále aktivní sopky Etnu a Vesuv. K neméně zajímavým poznávacím zájezdům po Itálii patří rovněž programy, které vám zprostředkují „objevení“ ostrovů Sardinie, Capri, Ischia a Elba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 2 + 7 ?
Please leave these two fields as-is: