Špagety a zase špagety? Rozhodně jen tohle Itálie není

Touha poznávat jiné kultury a tradice ostatních národů, objevovat a zažívat dobrodružství provází lidstvo odnepaměti. Bez tohoto nutkání bychom možná dodnes neznali brambory nebo papriku. Z podobného důvodu se jako kdysi slavní cestovatelé, mezi něž patří třeba Marco Polo, objevitel neodmyslitelně spojený s Benátkami, i dnes vydávají lidé na poznávací zájezdy. Ne všechny cestovní kanceláře však nabízí jejich koncept charakterizovaný heslem: „Navštiv co nejvíce míst za co nejkratší dobu.“ Lze objevit řadu poznávacích zájezdů třeba právě do již zmiňované Itálie, které vychází ze zcela jiného pojetí. K pochopení odlišné kultury národa totiž proniknete také prostřednictvím místního jídla a jazyka.

Ruku na srdce, na to abychom se učili řadu cizích jazyků, obvykle nemáme čas ani hlavu. Proto proč nevzít objevování cizích krajin za tu chutnější stránku. V tomto případě nelze než doporučit, abyste se rozhodli pro organizovanou cestu. Odpadnou vám starosti právě s jazykovou bariérou, od toho je zde průvodce cestovaní kanceláře. Rovněž se můžete spolehnout na to, že ochutnáte, to co již na vlastní jazyk a žaludek okusili jiní a posléze to doporučili.

Zkuste tedy zažít třeba italský týden jinak než pouze jako nabídkovou akci nejbližšího supermarketu. Projděte katalogy cestovních kanceláří a v rubrice poznávací zájezdy Itálie si určitě vyberete. Ubezpečuji vás, že za několik dní strávených na takovém gurmánském poznávacím zájezdu po Itálii ochutnáte jak ony špagety, pravou pizzu ale i řadu vynikajících pokrmů a delikátních vín.

Také si rozhodně nenechte ujít barevné trhy, které se konají v malebných městečkách po celé zemi. Pastvou pro oči i chuťové pohárky je tamní široká nabídka čerstvých sýrů, masných specialit a ryb. Pestrý kolorit takové události doplňují vždy prodejci ovoce a zeleniny, se kterými se klidně bez znalosti italštiny domluvíte. Některé cestovní kanceláře nabízí v rámci poznávacích zájezdů i fakultativní výlety. Ty byste si opravdu neměli nechat ujít. Vždyť jakou šanci máte ve své domovině, že se dostanete do lisovny olivového oleje, kde vám sám majitel vysvětlí, jak výroba probíhá a výsledky ochutnáte přímo na místě. Stejně zajímavá je i návštěva sklepů rodinných vinařství.

O gurmánské zážitky doplněné cestování po takovém Toskánsku, Kalábrii či Sicílii rozhodně stojí za to. A vězte, že na koupání v moři i při poznávacím zájezdu do Itálie se čas najde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 15 + 14 ?
Please leave these two fields as-is: