Poznávací zájezdy aneb vřesoviště v Anglii, tuleni ve Skotsku a středomoří v Normandii

Anglický venkov

Národní parky stojí za vidění všude na světě. Výjimkou není ani Velká Británie. Kvůli přírodním krásám a úchvatným krajinným scenériím této ostrovní země se rozhodně vyplatí zapátrat v nabídce cestovních kanceláří. Obvykle je třeba nenechat se zmást. Při podrobném prozkoumání sekce nejčastěji nazvané poznávací zájezdy Anglie zcela jistě objevíte řadu výprav s průvodcem i do Walesu a Skotska.

Whitby

Nejprve však zůstaňme s poznávacím zájezdem přímo v Anglii. Naleznete zde jak divoká vřesoviště, tajemná rašeliniště, tak dramatické pískovcové útesy. Začneme od severu. Mezi nejnavštěvovanější místa patří první národní park ve Velké Británii Peak District. Vápencové pahorkatiny White Peak a Dark Peak nabízí řadu možností pro lehkou i náročnější turistiku.

Whitby

Za návštěvu stojí také národní park North Yorks Moors zakončený prohlídkou města Whitby, kde nesmíte opomenout ochutnat místní famózní fish’n‘chips. Divoká vřesoviště národního parku Dartmoor nabízí nečekané scenerie na západní části ostrova, v hrabství Cornwall.

Velmi působivé zážitky nabízí i návštěva Skotska, země whisky a domova lochneské příšery. Průvodci vás provedou přírodním parkem Hermitage, kde můžete obdivovat nádherný vodopád. Výlet na ostrov Skye nesmí v programu poznávacího zájezdu do tohoto koutu země rozhodně chybět. Je opředený legendami a s neporušenou přírodou s fjordy, soutěskami a vodopády. Potkat se zde můžete dokonce i s tuleni. V místní laguně jich žije asi tři sta.

Pára honí anglické vlaky vlaky i v 21. století

Zůstaneme-li u ostrovů patřících ke království, speciálně zaměřené poznávací zájezdy míří na jih Anglie a směřují na Normandské ostrovy. V úžině mezi Anglií a Francií nabízí pobyt na ostrůvcích uklidnění uprostřed až středomořské flory. Národní parky to sice zrovna nejsou, ale i parky upravené lidskou rukou jsou právě zde nádherné. Podobně jako na dalších místech Velké Británie.Hledali jste:
anglie venkov (12)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 10 ?
Please leave these two fields as-is: