Velikonoční rady a tipy: Jak na luxusní vajíčka jako z katalogu

Také patříte k těm, kteří každoročně před Velikonocemi řeší starosti ohledně pečení tradičních beránků, jidášů, přípravy klasické nádivky, výzdoby bytu či domu nebo originalitu a dokonalost dekorace velikonočních vajec? Pokud jste si odpověděli ano, tak je pro vás jako stvořená řada velikonočních výrobků, která vám usnadní barvení a zdobení vajec stejně jako drobnou bytovou dekoraci. Jak by se vám líbila netradiční vejce s efektem mramoru, perleti nebo stříbrného třpytu?

Boříme mýty, barvení vajec snadno, rychle a dokonale…

Efekt mramor – Sen o dokonale obarvených velikonočních vejcích se stane skutečností právě s barvami OVO zaručující mramorový efekt. Balení obsahuje 5 gelových barev – červenou, žlutou, oranžovou, modrou a zelenou a dále jeden pár rukavic pro snazší dosažení požadovaného mramorového efektu.

Tip jak na to: Horká uvařená vejce osušte a navlékněte si přiložené rukavice. Do dlaní si následně nakapejte 1 – 3 kapky jedné barvy a vejce v rukou důkladně promněte. Pokud vás lákají vícebarevná a crazy vejce stačí, když otřete rukavice čistým ubrouskem a postup zopakujete s dalšími barvami. A pokud jste i milovníky lesklých vajec zbývá už je jen potřít tukem.

Efekt perleť – Všichni zřejmě známe perleťové knoflíky, ale co třeba perleťová velikonoční vejce? I to je totiž nyní možné díky barvám OVO s perleťovým efektem. V balení jsou k dispozici 4 gelové barvy, gelový perleťový efekt a ochranné rukavice pro rychlou a snadnou aplikaci.

Tip jak na to: Postup je velmi rychlý a jednoduchý, podobný jako u barev s mramorovým efektem. Stačí si nasadit přiložené rukavice, do dlaní si nakapat 1 – 3 kapky jedné barvy a ještě horká vejce promnout v dlaních. Následně do dlaní nakapejte 3 kapky perleti a vejce opět promněte a nechte barvy zaschnout. Chcete-li dosáhnout vyššího stupně perleti postačí jen zvýšit množství efektu. Pro vícebarevné vejce je samozřejmě možné barvy libovolně kombinovat.

Efekt stříbrný třpyt – O tom, že stříbrný třpyt nepatří jen k Vánocům se přesvědčí každý, kdo jednou vyzkouší velikonoční barvy na vejce s právě zmíněným efektem stříbrného třpytu. V balení jsou 4 tekuté barvy, gelový efekt stříbrný třpyt a samozřejmě pár rukavic pro snadnou a čistou aplikaci.

Tip jak na to: Uvařená horká vajíčka vložte do ¼ litru horké vody, ve které jste před tím rozpustili barvu a přidali 1 – 2 lžíce octa. Ideální je nechat vejce ponořená ve vodě 30 – 60 sekund. Po té si navlékněte ochranné rukavice, nakapejte do dlaní 3 kapky stříbrného třpytu a vejce promněte v dlaních a nechte uschnout. Pro dosažení vyšší míry stříbrného třpytu zvyšte jeho množství. Stříbrný třpyt je také možné aplikovat štětečkem nebo přímo z tuby a tvořit tak originální obrazce. Iniciativě se meze nekladou.

 Smršťovací košilky – Novinkou mezi netradičními způsoby dekorace vajec jsou takzvané smršťovací košilky. Druchema zde myslela, na všechny, kteří neholdují barvení vajec, chtějí ušetřit ještě více času, a přesto by měli rádi dokonale ozdobená velikonoční vejce. Tyto košilky s tradičními i moderními či krajkovými motivy tak představují ideální řešení – nikde žádná barva a přitom celé vejce dokonale dekorované.

Tip jak na to: Snazší už to být nemůže. Na uvařené vejce navlékněte košilku a pomocí lžíce ponořte na 3 sekundy do horké vody. Po té už jen vyjměte vejce z vody a nechte uschnout. Celá aplikace je tak dokončená.  

Aby bytová dekorace nezůstala pozadu…

A jaká že zvířata patří k Velikonocům, potažmo k jaru? Co třeba zajíček, beránek, kuřátko nebo motýl? Vyzdobte si jimi svůj interiér – dům, byt, chatu nebo jimi osvěžte a zpestřete první jarní květiny či klasický velikonoční ječmen nebo pšenici. Zkuste zapichovací  dekorace vyrobené z kvalitně potištěné vyřezávané vícevrstvé překližky.

Velikonoce mohou začít!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 2 + 15 ?
Please leave these two fields as-is: