Porušte zbytečné klišé, dovolená v Rakousku rovná se lyžovačka

V zimě lyžování v Alpách, v létě Chorvatsko. Nezní vám to jako každoroční stereotyp? Zkuste ho porušit. Zkuste rakouská jezera. Zkuste jaro, léto nebo podzim. Určitě nebudete zklamáni.

Neváhejte a vydejte směrem dovolená Rakousko. Úchvatné pohledy na tyrkysová rakouská jezera, horské pláně i ledovce. Malebná města se svojí kulturou. Široké zázemí pro turisty, kde zpravidla nemáte pocit, že vás chce někdo obrat o vaše těžce vydělané peníze, jak se s tím občas setkáváme v jižních státech. Služby na úrovni. To vše nabízí země, se kterou sousedíme a sdílíme nemalou část společné historie. Ovšem známe ji jinak než přes špičky lyží či pohár svařeného vína v horských střediscích? Stačí vyměnit lyže za kolo, zimu za léto a stejné lokality vypadají úplně jinak.

Vezměme si třeba takové okolí horského městečka Ramsau am Dachstein, kam v zimě míří hodně lyžařů z Čech. V létě zde oceníte procházky po pastvinách na čerstvém vzduchu alpské přírody, soutěsky a vodopády. Možnosti zde najde každý turista, i ten, který by chtěl jen relaxovat u bazénu.

Rakouskem na kole se můžete vydat také po nenáročných trasách v údolích. Okolí Leogangu, Saalbachu, Hinterglemmu a Zell am See nabízí rovněž řadu nezapomenutelných zážitků. Velmi oblíbené jsou takzvané hvězdicovité cyklistické zájezdy. Jejich účastníci vyráží z jednoho místa, kde jsou ubytováni. Díky tomu si mohou vybrat trasy podle své kondičky, chutě či momentální únavy. Díky tomu se takového zájezdu mohou bez problému účastnit lidé s rozdílnou fyzičkou. Nabídka vhodných cyklistických tras i doprovodných programů je široká. Navíc cestovní kanceláře nenechají účastníky zájezdu nikdy na holičkách. Jejich zástupci dobře okolí znají, a tak mohou výborně poradit.

Další možností, jak strávit dovolenou v Rakousku, je pěší turistika, kterou může korunovat relaxace v termálních lázních. Obě možnosti nabízí například okolí města Bad Gastein. Kdyby se vám přece jenom stýskalo po lanovkách a sněhu, vězte, že řada z nich je v provozu i jindy než pouze v zimě. A tak na Dachstein můžete vyrazit i v létě na ledovec za sněhem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 3 + 2 ?
Please leave these two fields as-is: