Měl by být Jan Ámos by v kalendáři?

Podívejte se do svého kalendáře nebo diáře a nalistujte si datum 28. března. Dozvíte se, že svátek má Soňa. Oficiálně je to obyčejný všední den.

Neoficiálně a ve vědomí mnoha lidí je 28. březen připomínkou narození Jana Amose Komenského a Dnem učitelů. O tom, že si Komenského vážíme, svědčí i skutečnost, že se v anketě o největšího Čecha umístil na čtvrtém místě za Karlem IV., T. G. Masarykem a Václavem Havlem. Jsou po něm pojmenovány ulice, náměstí, školy, má svoje muzeum. Jen v kalendáři na něj zapomínáme.

Organizátoři ankety Zlatý Ámos společně s Klubem Zlatých Ámosů by rádi, aby „učitel národů“ měl své místo i v našem národním kalendáři a aby 28. březen byl jedním ze zákonem uznaných významných dnů ČR. Oficiálně bychom se tak přihlásili k osobnosti, která je nejen u nás, ale i v zahraničí uznávanou autoritou.

„Obracíme se proto se žádostí na všechny občany, kteří s návrhem souhlasí, aby se připojili k petici za 28. březen jako významný den ČR,“ říká Slávek Hrzal, zakladatel ankety Zlatý Ámos a člen petičního výboru.

Úplné znění petice a podpisový arch je možné stáhnout z webových stránek http://www.zlatyamos.cz.

 

 

 

Klíčová slova ČR-vzdělání-zákon-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 3 + 2 ?
Please leave these two fields as-is: