Oživte poznávací zájezd do Londýna návštěvou trhu

Plánujete vyrazit na poznávací zájezd do Londýna? Jestliže se v britské metropoli budete pohybovat o víkendu, neměli byste ve chvílích individuálního volna bloumat po obchůdcích s tretkami pro turisty. Raději nasajte atmosféru alespoň jednoho z řady nezapomenutelných londýnských trhů. Možná pak se mnou budete souhlasit, že by bylo škoda přijít o tento neopakovatelný zážitek doprovázený směsicí hudby, vůní a stylů. Takže kam vyrazit? Jen tak mimochodem v Londýně je údajně na tři stovky tržišť.

Průvodce cestovní kanceláře by jistě se mnou souhlasil, že je dobrá sázka na jistotu nevšedního zážitku. To je trh v Camden Town. Od Camden Hight Street po Chaik Farm Road obživnou tržnice pravidelně v sobotu do devíti ráno do pěti odpoledne. Pokud jste chtiví originálních kousků oděvů, dekorativních předmětů či hudebních a filmových vychytávek, jste na správném místě. V případě, že patříte mezi cestovatele dříve narozené, připravte se dopředu, že zde potkáte řadu individuí, která ve vás nebudou zřejmě vzbuzovat důvěru. Jestli však patříte do opačné věkové kategorie, určitě zde najdete nějakou tu trendy inspiraci. Pokud cestujete s teenagery, tak je klidně možné, že si po této návštěvě o vás budou nakonec myslet, že nejste takoví suchaři, jak se pubertálně domnívali.

Kultivované prostředí a pěkné i když leckdy poněkud nákladnější dárky, není to však pravidlem, naleznete na malém trhu v Greenwich. Na Market Square je každou sobotu a neděli, podobně jako v Camden od 9 do 17 hodin k dostání řada uměleckých děl i předmětů užitého umění. Naopak pouze v sobotu si na Portobello Rd. nedaleko stanice metra Notting Hill si přijdou na své milovníci módy. Seženou zde neotřelé a módní kousky i elegantní oblečení. Kromě toho se sem vyplatí zamířit také za starožitnostmi.

Jestliže se necháte zmámit a vyrazíte na fascinující londýnské trhy, budete se moci v autobuse ostatním účastníkům poznávacího zájezdu po Londýně pochlubit zajímavými zážitky, bezva fotografiemi a těmi nejoriginálnějšími suvenýry z cesty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 4 + 15 ?
Please leave these two fields as-is: