Inspirace pro každého kuchaře

Před lety jsme si vydobyly emancipaci, ale těžko říct, jestli je to výhra. Nejedna žena si stěžuje, jak se stává otrokem každodenního kolotoče, v němž počtem aktivit převyšuje svého partnera. Sladit práci, péči o rodinu s každodenním vařením je téměř nadlidský úkol. Nemusíte být superžena, abyste svou rodinu kvalitně a hlavně rychle nakrmila. Stačí mít po ruce pár zaručených tipů:

 Složitá jídla nechte na víkend

Nikdo po vás nemůže chtít, abyste se hned po návratu z práce postavila k plotně a kuchtila složité pokrmy. Raději věnujte čas svým dětem, vyprávějte si, co jste přes den prožili a pak se vrhněte na vaření společně. Existuje spousta jednoduchých, rychlých a zdravých receptů, u kterých se pobavíte a navíc si na nich i pochutnáte. Stačí se podívat na internet.

Potraviny nakupujte do zásoby

V době aut a hypermarketů už opravdu není potřeba chodit na nákup každý den. Jezděte na větší nákupy jednou za týden nebo čtrnáct dní a zásobte se rozmanitými potravinami. Portál s online kuchařkou Receptynakazdyden.cz nabízí zajímavou pomůcku pro zaměstnané ženy a všechny, kdo nakupují sporadicky – vaření podle zásob ve vaší ledničce. Do jednoduchého formuláře zadáte ingredience, které zrovna máte po ruce a hned dostanete na výběr několik jídel, která z nich můžete uvařit.

Hledejte nové nápady

Komu by se chtělo pořád dokola vařit stejná jídla a jíst je. Právě touha po pestrosti dala vzniknout spoustě kuchařských knih, časopisů a stala se jedním z témat na dámských dýcháncích.  Nejdostupnější je pro inspiraci internet, jen si dejte pozor, odkud nápady čerpáte. Rychle zapomeňte na diskusní fóra, často v nich najdete neověřené a nepoužitelné recepty. Zaručenější jsou profesionálně zpracované stránky o vaření, které jako bonus nabídnou pohodlné vyhledávání receptů podle ingrediencí, příležitosti či doby vaření, přehledné kategorie jídel nebo videorecepty pro začátečníky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 10 + 13 ?
Please leave these two fields as-is: