Objevte Francouzskou riviéru spolu s umělci

Francouzská riviéra láká k odpočinku na načerpání energie. Díky krásným plážím na Azurovém pobřeží Středozemního moře, příznivému klimatu i příjemným restauracím s obsluhou servírující chutná francouzská vína a speciality je symbolem příjemně strávené dovolené ve znamení luxusního nicnedělání.

 Jestliže vám taková představa vyvolala osypky, neboť patříte k příznivcům aktivních dovolených a ležení na pláži považujete za nejvyšší utrpení, tak vězte, že i pro vás je zde řada možností. Stačí si jen vybrat z nabídky poznávacích zájezdů do této lokality. V případě, že váš protějšek se bez koupání a slunění neobejde, je vhodné vybrat si kombinovaný zájezd. Část pobytu je vyčleněna relaxaci, jiné dny jsou nabité programem. V případě, že jste milovníky umění, nezapomínají organizátoři ani na vás.

Na své cestě po Francouzské riviéře určitě nevynecháte město Nice. Kromě historického jádra stojí za vidění přístav či výšlap na hradní vrch, odkud se naskytne úchvatný pohled na celé město a Andělskou zátoku. Dopřát byste si měli také návštěvu jednoho z muzeí. Domov zde mají expozice věnované známým umělcům. Ke zhlédnutí jsou zde díla Henryho Matisse nebo Marca Chagalla.

Když už jsme u toho umění, nelze vynechat ani Pabla Picassa. To se však musíte přesunout do typického středomořského městečka Antibes. Nachází se zde nejen jemu věnované muzeum, ale také hrad Grimaldi, kde pobýval. V případě, že budete mít umění už poněkud dost, je zde možnost navštívit zajímavé akvárium, nebo tržnici. Romantické procházky nabízí i úzké uličky a přístav.

Některé zájezdy mívají na programu rovněž výlet do jednoho z nejvyhledávanějších míst, St-Paul-de-Vence, přezdívaného vesnice slavných osobností. Směřovali sem pro inspiraci jak Picasso či Matisse, Renoir, Mondigliani a Soutine, tak třeba Prévert a Cocteau. I dnes se zde můžete pokochat díly současných umělců v řadě galerií.

Neméně zajímavou zastávkou je vesnice Biot, která byla od 15. století proslulá hrnčířstvím. Od roku 1950 zde působil Fernand Léger, který zde má nyní své muzeum.

Jak je vidět z tohoto neúplného výčtu, Francouzská riviéra nabízí řadu možností pro aktivní vyžití, uměleckých zážitků i odpočinek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 8 + 11 ?
Please leave these two fields as-is: