Kam jedete na dovolenou? No přece na Riviéru

Riviéra, Riviéra, Francouzská riviéra… slyšíte, jak to krásně zní? Jako šumění moře, hřejivé slunce, pískání četníků ze Saint Tropéz či šansony. Pobyt na Francouzské riviéře rozhodně není synonymem nudy a zahálení. Pro ty, kteří vítají aktivní trávení času v podobě cestování, nabízí právě Francouzská riviéra nesčetné množství šancí, jak tyto touhy ukojit.

Vezměme si například již zmiňované Saint Tropéz. Nezapomenutelné filmy s komikem Louisem de Funèsem v hlavní roli si vybavíte při návštěvě četnické stanice. Ta je cílem mnoha turistů a ti z Česka určitě očekávají, že se odněkud ozve hláška: „Sem se mi dívejte!“ Saint Tropéz ovšem není jen a pouze četnická stanice. Za návštěvu rozhodně stojí také citadela a přístav s neopakovatelnou atmosférou.

Kromě vlastního města Saint Tropéz nabízí řadu turisticky atraktivních míst celý poloostrov. Projedete-li se po panoramatické cstě s průvodcem, určitě vás upozorní na městečko Ramatuelle. To za malou zastávku rozhodně stojí. Stejně tak jako přístav St.Raphel s templářským chrámem. Katedrálu, galskou bránu a arénu zase najdete v přístavu Fréjus, který byl za časů Augustových jeden z nejmocnějších.

Ovšem Francouzská riviera není jen a pouze letovisko Saint Tropéz. Pláže u křišťálové vody Středozemního moře lákají turisty i do dalších lokalit, které nabízí množství podnětů pro aktivně strávenou dovolenou. Z tohoto důvodu je Francouzská riviéra oblíbenou destinací jak pro pobytové, tak poznávací zájezdy organizované řadou cestovních kanceláří.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Kolik je 13 + 6 ?
Please leave these two fields as-is: